Popoběhnout nebo počkat na další? Tahle appka poradí, jestli stihnete příští metro

Kdy odjíždí nejbližší metro? Má smysl ho dobíhat, nebo radši zvolnit a v klidu počkat na další? Přesně tyhle otázky řeší aplikace Metroji, kterou vyvíjí student práv Ondřej Korol. Stáhnout a používat ji můžete zdarma na platformách Android i iOS a od konce loňského roku také na chytrých hodinkách Apple Watch.

Výhodou aplikace je fungování bez potřeby internetu. Používá jízdní řády, které Dopravní podnik hl. m. Prahy sdílí jako open data, a v týdenních intervalech je aktualizuje. Na druhou stranu aplikace nedokáže reagovat na mimořádné události, protože není připojená na systém řízení dopravy.

Název Metroji vznikl kombinací slov „metro“ a „emoji“ – emotikony jsou nedílnou součástí designu, s časovou osou a odpočtem minut dávají najevo, jak reálné je ještě stihnout nejbližší spoj. U každé stanice se totiž liší délka vestibulů i eskalátorů, a tak někde půlminuta od vstupu do placené zóny stačí k pohodlnému dostihnutí spoje, jinde je potřeba minut několik. Aplikaci v červnu 2020 používalo zhruba 14 tisíc lidí, většina na iOS.

Diskuze (17) Další článek: Výhodnější poslech hudby pro dvojice. Spotify láká na tarif Premium Duo

Témata článku: Mobilní aplikace, Android, iOS, Apple Watch, Design, Metro, Pop, Internet, Spoje, AplikaceVybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pokémoni oslavili 25. výročí společně s Katy Perry a novou skladbou

Pokémoni oslavili 25. výročí společně s Katy Perry a novou skladbou

Pokémon je velké jméno a s tím přichází i spolupráce s celebritami.

Michal Maliarov
PokémonVideo
Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny