Populární ChatGPT už má svou aplikaci pro iPhone. Dokáže to stejné, co na desktopu

  • ChatGPT už existuje v podobě aplikace pro iOS
  • Startuje se v USA, odkud se brzy rozšříří do dalších zemí
  • Jako další přijde na řadu aplikace pro Android

Oživeno 31. května | ChatGPT pro iOS je už k dispozici i v Česku. OpenAI v rámci včerejší aktualizace rozšířila dostupnost aplikace i na ČR a Slovensko, takže si ji můžete stáhnout z App Storu, a vyzkoušet možnosti umělé inteligence přímo ve svém iPhonu.

Klepněte pro větší obrázek
Aplikaci ChatGPT už si stáhnete i do iPhonu v Česku, verze pro Android má brzy následovat

Zdroj: OpenAI


Umělá inteligence hýbe světem počítačů, ale také světem smartphonů. Nejaktivnější je zde zejména Microsoft, který svůj Bing AI už dostal snad do každé své mobilní aplikace. OpenAI dostával zpětnou vazbu uživatelů, kteří by chtěli umělou inteligenci využívat na cestách, a tak vznikla oficiální aplikace ChatGPT pro iOS.

Aplikace je bezplatná a bez reklam, přesto se však v jejím listingu dozvíte, že sbírá váš uživatelská a diagnostická data, identifikátory, kontaktní informace a uživatelský obsah. Jenže, to je zejména díky tomu, že se na mobilní aplikaci musíte přihlásit pod svým OpenAI účtem. Historie všech chatů tak může být synchronizována mezi všemi zařízeními, která používáte. Součástí aplikace je i modul Whisper, což je open-source systém pro rozpoznávání hlasu, takže se mobilním ChatGPT domluvíte, nejen textově, ale také vlastním hlasem.

Klepněte pro větší obrázek
ChatGPT je už k dispozici na AppStoru. Nejprve v USA, odkud se aplikace rozšíří dále do světa

I tentokrát platí, že uživatelé s předplatným ChatGPT Plus mají exkluzivní přístup k nejpokročilejšímu systému GPT-4, předběžný přístup k novým funkcím a rychlejší čas odezvy při generování odpovědí na platformě iOS. Vše bude navíc fungovat daleko přímočařeji, než dosud používané webové rozhraní, které bylo dosud jedinou možností, jak si „oficiální“ cestou rozjet ChatGPT na iPhony. Tedy pokud nepočítáme různé aplikace třetích stran, které se chtějí na aktuálním fenoménu spíše přiživit.

Zvládne to stejné jako na desktopu

I na smartphonu přitom ChatGPT dokáže to stejné, co na desktopu. Můžete od něj očekávat rychlé reakce, rady, inspiraci, pomoc při práci (stručný obsah textů, technická pomoc, apod.), a spoustu dalšího.

V současné době je aplikace zpřístupněna pro systém iOS v USA, v dalších týdnech by se měla dostupnost aplikace rozšířit i na další země po celém světě. Na Android by se měla stejná aplikace dostat velmi brzy, konkurenční platforma je podle vyjádření OpenAI právě „na řadě“. Jakmile bude ChatGPT dostupný i v Česku, budete si jej moci bezplatně stáhnout z App Storu

Zdroj: OpenAI

Diskuze (23) Další článek: Netradiční hodinko-sluchátka jsou v prodeji i v Česku. Huawei Watch Buds můžete mít za 12 tisíc

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, USA, Umělá inteligence, Desktop, Bing AI, GPT, OpenAI, App Store, Slovensko, Aplikace, Česká republika, Whisper, Stolní desktop počítače na Heureka.cz