Pořadatelé ujišťují, že MWC letos proběhne. Očekávají návštěvnost 35 tisíc lidí

V reakci na včerejší oznámení zrušení letošního veletrhu spotřební elektroniky IFA 2021 v Berlíně ujišťují pořadatelé čistě telekomunikačního veletrhu MWC 2021, že letos v Barceloně proběhne v odloženém termínu 28. června až 1. července tak, jak je dlouhodobě plánováno.

Pořádající asociace GSMA očekává, že na veletrh, jenž v běžných „necovidových“ ročnících navštěvuje okolo 100 tisíc lidí, se letos dostaví zhruba třetina tohoto počtu fyzicky přítomných návštěvníků, tedy zhruba 35 tisíc. Další se budou moci připojit prostřednictvím online přenosů.

Zároveň GSMA zdůrazňuje plány na zachování co největší hygienické i zdravotní bezpečnosti. Prostory výstaviště budou pravidelně dezinfikovány, návštěvníci budou pravidelně testováni, budou muset udržovat rozestupy a nosit po celou dobu obličejové masky. Pořádajícímu městu Barcelona přispěje asociace na proticovidová opatření částkou 300 tisíc eur (cca 7,6 milionu korun).

I přes odřeknutí účasti ze strany některých velkých telekomunikačních firem, jako je Nokia, Ericsson, Samsung nebo Sony, pořádající asociace očekává fyzickou přítomnost více než 300 vystavovatelů, další stovky se budou prezentovat během doprovodné start-upové akce 4YFN.

Via Mobile World Live

Váš názor Další článek: Chybí vám v hodinkách oblíbený sport? Navrhněte ho Huawei a získejte 20% slevu

Témata článku: , , , , , , Pořádající asociace, Pór, Berlín, Návštěvnost, Asociace, Pořadatel, Veletrh, Pro +, Spotřební elektronika