Posíláte 40 zpráv měsíčně? Pak jste pouze průměrní

Mohlo by se zdát, že v přívalu nových technologií se klasická SMS zpráva za nějaký čas úplně ztratí. Není tomu tak a ani nebude. Podle prognóz odborníků budeme do pěti let posílat až dvakrát tolik textových zpráv, než kolik jich napíšeme dnes.
Posíláte 40 zpráv měsíčně? Pak jste pouze průměrní
Podle zprávy, kterou vypracovala analytická společnost Forrester Research, vzroste v příštích pěti letech objem veškerých zpráv posílaných mobilními telefony o celých 92 %. Největší měrou se na tom budou podílet klasické krátké textové zprávy. Právě u nic se předpokládá nejčastější používání, které by mělo růst minimálně do roku 2010.

V souvislosti s tím budou růst i celkové výnosy generované SMS a MMS nebo e-maily odeslanými mobilními telefony. Ovšem nikoli přímo úměrně – předpokládá se trvalý pokles cen za tyto služby. Celkový nárůst by tady měl být kolem 10 %, takže zisky v sektoru budou za pět let činit 21 miliard liber.

Analytici z Forrester Research k tomu říkají: „V tomto roce pošle každý evropský zákazník průměrně 40 zpráv za měsíc.“ V příštích dvou letech se odesílání esemesek už zdvojnásobí a bude se posílat 23 miliard zpráv měsíčně.

Nejlínější je Francie a Nizozemsko

Výzkumníci jsou ve svých číslech optimističtí zejména proto, že textové zprávy jsou nejrozšířenějším způsobem komunikace mezi mladými lidmi. A hranice věku majitelů mobilních telefonů se znatelně snižuje. Zprávy SMS vyhrávají na plné čáře i díky nízkým cenám a jednoduchosti.

Nejlínějšími zeměmi – co se týče odesílání textových zpráv – jsou v Evropě Francie a Nizozemsko. Tam přibudou za pět let na jednoho odesílatele pouhé dvě zprávy měsíčně. Forrester Research se domnívá, že situace se v těchto oblastech nebude dramaticky zlepšovat. Podobně na tom jsou a budou Rakousko, Portugalsko, Švédsko, Finsko a Řecko.

Trh s daleko vyšším potenciálem se nachází jinde. Třeba v takovém Irsku, Německu anebo Norsku. Každý občan vlastnící mobil zde pošle v průměru 106 SMS za měsíc. Největší popularitě se textování těší u Dánů a Švýcarů. Ti budou v roce 2010 posílat měsíčně 123 textovek.

Diskuze (23) Další článek: LG F2400: modrý zub nám nestačí (test)

Témata článku: Ostatní, Posila, Meš, Průměr


Určitě si přečtěte