Poslední velký výrobce z EU dostává finanční injekci. Podpořila jej Nokia, Qualcomm a Google

Poslední velký výrobce z EU dostává finanční injekci. Podpořila jej Nokia, Qualcomm a Google

Finská společnost HMD Global, výrobce smartphonů a tlačítkových telefonů značky Nokia, získala finanční injekci ve výši 230 milionů amerických dolarů. Podle firmy jde o jednu z nejvyšších investic na území EU v letošním roce. Svého partnera podržely společnosti Nokia, Qualcomm a Google.

Investice poslouží k pokračování činnosti HMD Global zejména ve čtyřech klíčových oblastech. Prvním cílem je zrychlit dostupnost 5G smartphonů na trzích po celém světě, včetně důrazu na silné partnerství s dodavateli v USA. Druhým cílem HMD Global je zvětšovat online nabídku produktů, protože během koronavirové pandemie šlo o hlavní prodejní kanál.

Třetím cílem je expanze na klíčových trzích, včetně nedávno zavedených aktivit v Brazílii, Africe a Indii. Investice pomohou také posílit postavení v segmentu mobilních služeb, do jejichž poskytování se společnost pustila v letošním roce spuštěním roamingové datové služby HMD Connect. Další důraz kladou Finové na posilování kybernetické bezpečnosti.

„Utajení“ partneři

HMD Global od začátku staví na bohatém finském dědictví telekomunikačního byznysu a často opakuje, že jeho byznys stojí na pevných partnerstvích. Z tohoto pohledu je zajímavé, že v tiskové zprávě firma žádného z partnerů, který poskytl finanční investici, nezmiňuje. Konkrétní jména přinesla až agentura Reuters.

Sestava investorů je poměrně logická, každý z nich má svůj zájem na tom, aby HMD Global fungovalo. Nokia poskytuje licenci na užívání svého názvu pro telefony, Qualcomm dodává mobilní čipsety do smartphonů a Google těží z využívání aplikací a služeb, které HMD ve svých telefonech nenahrazuje žádnými vlastními alternativami. Od založení v roce 2016 je společnost HMD Global aktivní na 91 trzích a u 250 tisíc prodejců. Do současnosti prodala 240 milionů chytrých i „hloupých“ telefonů.

Diskuze (2) Další článek: T-Mobile přišel v pololetí o 40 tisíc zákazníků, tržby ale dokázal navýšit

Témata článku: Nokia, HMD Global, Qualcomm, USA, Byznys, Google, Indie, Evropská unie, Peníze, Investice, Velký výrobce, HMD, Výrobce, Reuters, Injekce, Finanční injekce, Brazílie, Afrika, Posilování


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v dubnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v dubnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 20

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny