Potvrzeno: Huawei Mate X2 bude ohýbací skládačka s displejem dovnitř

Ještě před oznámeným odhalením Huawei Mate X2 nalákal čínský výrobce na premiéru svého ohebného hybridu znovu na sociální síti Weibo. Zveřejnil nový vizuál, který potvrzuje dřívější domněnky, že Huawei upustí od konstrukce s displejem na vnější straně a místo toho jej ukryje dovnitř.

To se ukázalo jako praktičtější řešení také pro konkurenční Samsung, který úspěšně prodává už druhou generaci zařízení s názvem Samsung Galaxy Z Fold2. Naopak čínská značka Royole, která je považována za vítěze závodu o první zařízení s ohebným displejem, se u druhé generace FlexPai 2 rozhodla pro vnější řešení podobné Huawei Mate Xs.

Klepněte pro větší obrázek
Pozvánka na premiéru Mate X2 naznačuje pomocí ohebného displeje svítícího dovnitř čínský čas konání tiskové konference v 8 hodin | Zdroj: Huawei, Weibo

O výbavě samotného Mate X2 toho stále moc nevíme. Hybrid mezi tabletem a smartphonem má využívat procesor Kirin 9000, tedy poslední čipset vyrobený před zastavením dodávek amerických komponent pro dceřinou firmu HiSilicon. Zároveň by mohlo jít o první mobilní zařízení Huawei postavené čistě na vlastní platformě Harmony OS.

Premiéra pro domácí čínský trh se odehraje v pondělí 22. února 2021 v rámci čínské odnože veletrhu MWC Shanghai, jejíž termín organizátoři kvůli pandemické situaci prohodili s tradičním MWC v Barceloně. Evropské MWC má nadále potvrzený termín na konci června (konkrétně 28. 6. až 1. 7. 2021). Zda se Mate X2 dostane i na globální trh, v tuto chvíli nevíme.

Diskuze (6) Další článek: Home office a online výuka jako živá voda pro tablety. Trh vyrostl o pětinu

Témata článku: Huawei, Barcelona, Hybridy, MWC, Premiéra, Ohebný displej, Sociální sítě, Teaser, Hybrid, Skládačka, Konstrukce, Displej, FlexPai, MWC Shanghai, Weibo