Používáte Messenger k posílání a čtení SMS zpráv? Koncem září budete muset přejít na jinou aplikaci

  • Meta upouští od služeb, které mají málo uživatelů
  • V květnu proto z Apple Watch zmizel Messenger
  • Na Androidu koncem září přijde o možnost posílání a čtení SMS zpráv

Facebook v těchto dnech začal uživatelům smartphonů s Androidem zasílat upozornění, které se týká textových zpráv. Pokud totiž máte Messenger nastavený jako defaultní aplikaci pro příjem a odeslání textovek (samozřejmě propojenou s chaty na Messengeru), brzy vás čeká změna. Od 28. září totiž z aplikace zmizí podpora SMS zpráv, a vy si tak budete muset najít adekvátní náhradu.

Pokud se i vám zalíbila možnost zprávy textovek a chatů na Messengeru v jedné aplikaci, je to pro vás určitě smutná zpráva. Facebook uvádí, že si uživatelé budou moci pro SMS zprávy doinstalovat jinou aplikaci, a pokud tak neučiní, funkce pro čtení a odesílání textovek připadne defaultní aplikaci Zprávy od Googlu. O historii zpráv samozřejmě nepřijdete, zobrazíte si ji však až v nové aplikaci pro zprávy. Na změnu se můžete připravit dopředu, stačí přes Nastavení - Aplikace - Zvolte výchozí aplikace - Aplikace pro SMS zvolit alternativní aplikaci.

Klepněte pro větší obrázek
Messenger v Androidu končí s podporou SMS. Od konce září si budete muset najít novou aplikaci, přes kterou bude odesílat a číst textové zprávy (Zdroj: Facebook)

Meta se k odebrání podpory SMS nijak blíže nevyjádřila, osobně za tím však vidíme optimalizaci zdrojů. Meta postupně ukončuje aplikace a projekty, které ji nevynášely, popř. měly malou uživatelskou základnu. Kupříkladu zmiňovaný Messenger letos v květnu zmizel z Apple Watch. Navíc je možné, že Meta chce své komunikační aplikace, které jsou úzce spojeny, postupně osamostatňovat. Třeba proto, aby mohla v Evropě v dohledné době spustit aplikaci Threads. Regulátorům se nelíbí právě její úzké vazby na sociální síť Instagram.

Zdroj: Facebook

Diskuze (3) Další článek: Jak na iPhonu nastavit automatické odeslání SMS zprávy

Témata článku: , , , , , , , , , Posílání, Aplikace, Evropa, Konec září, Čtení,