Pozná každý metr. Telefony s nejvyššími čipy od Qualcommu nabídnou přesnější zjištění polohy

Kvalita polohových služeb se za poslední roky zlepšila a telefony jsou dnes schopné detekovat polohu s přesností i na 5 metrů. Tomu dopomohlo použití více navigačních systémů, ale také povolení dalších pásem GPS pro civilní účely, čehož moderní smarthony začaly hojně využívat.

Klepněte pro větší obrázek
Díky přesnějšímu zjišťování polohy u čipů Qualcomm bude možné smartphony využít i k navigaci na úrovni jízdních pruhů. 

Qualcomm však nyní slibuje ještě něco lepšího. Prohloubil partnerství se společností Trimble, která vyvíjí softwarová řešení pro navigační a polohové systémy. Qualcommu dodá svou technologii Trimble RTX GNSS, což má přinést zjišťování polohy s přesností až na 1 metr. 

Technologie bude dostupná zatím pouze pro špičkové čipy Qualcomm řady Snapdragon 888 nebo 8 Gen 1, díky čemuž se brzy dostane do většiny vlajkových telefonů s Androidem po celém světě. První by měly přijít už ve druhém kvartále roku 2022.

Od toho si Qualcomm slibuje široké uplatnění například při autonavigaci na úrovni jízdních pruhů. Pomoci může také u aplikací na sdílení jízd či u taxislužeb, kdy bude možné přesněji lokalizovat člověka, kterého je třeba vyzvednout.

Polohové služby využívají i některé trackery:

Zdroj: PRNewsWire

Diskuze (13) Další článek: Aplikace Zprávy a Telefon od Googlu v tichosti ukládají data na své servery. V Evropě mohlo dojít k porušení GDPR

Témata článku: , , , , , , , , , Poloha, Jízdní pruh, Trimble, Přesné zjištění, Telefon, Qualcomm Snapdragon, Prnewswire, Přesnost, Čip, Navigační systém,