Pozor na nový poplatek za převod smlouvy

Potřebujete převést číslo na nového majitele? Poradíme co a jak a prozradíme kolik to bude stát. Někde ani korunu, ale T-Mobile chce nově šest set.
Pozor na nový poplatek za převod smlouvy

Převod účastnické smlouvy je administrativně náročný a navíc jich je v poslední době čím dál tím víc. Tak to je prý důvod, proč T-Mobile začal vybírat za převod smlouvy šest stovek. Poplatek padá na bedra nového zákazníka, na kterého byla smlouva převedena, najde jej v prvním vyúčtování jako položku "Poplatek - převod Účastnické smlouvy". Ale nikdo by neměl být překvapen, operátor si vše nechá odsouhlasit na převodním formuláři "Dohoda o převodu Účastnické smlouvy".

Klepněte pro větší obrázek
Zákazníkům, na které byla převedena smlouva někoho jiného, T-Mobile pěkně provětrá peněženku • o poplatku se dozvíte z ceníku služeb na straně 27 (k nahlédnutí zde ve formátu pdf)

Poplatek se účtuje za každé převáděné telefonní či ADSL číslo. Jedná se tedy o dohodu tří stran mezi společností T-Mobile, původním a novým zákazníkem. Jako u všeho existuje alespoň pár výjimek, kdy operátor poplatek neúčtuje. Jedná se o případy, kdy je „zákazník prokazatelně nucen k převodu smlouvy okolnostmi, které nemohl zcela ovlivnit a které mohou mít za důsledek změnu jeho smluvního vztahu k operátorovi.“

To je například ukončení živnosti, kdy zákazník nadále nemůže mít smlouvu vedenou na IČ (případ sloučení či splynutí společností), případ zaniknutí příspěvkové organizace z rozhodnutí zřizovatele (případ, kdy po úmrtí fyzické osoby podnikatele jeho dědic v rámci dědického řízení přebírá živnost), případ, kdy dojde k úmrtí fyzické osoby, které nepodniká (dojde k zániku Účastnické smlouvy).

A operátor myslí i a ty zákazníky, kterým by se nový poplatek snad nelíbil a chtěli by odstoupit od smlouvy na dobu určitou.

Těm vzkazuje, že v tomto případě se nejedná o zdražení, převod smlouvy je uskutečněn na základě dohody, se kterou souhlasí všechny strany. Nejedná se tedy o zhoršení podmínek existující služby a tak převod zákazníkovi nezakládá nárok na odstoupení od smlouvy. I doposud byl Převod Účastnické smlouvy možný se souhlasem T-Mobile a po splnění určitých stanovených podmínek (např. úhrada všech dosud splatných částek).

Nejde tedy o tak zásadní změnu, jako když si to operátor před časem rozmyslel s neomezeným voláním do cizích sítí u Přátelských tarifů a z "neomezeně" udělal pouhých 300 minut měsíčně pod hrozbou zpoplatnění dalších hovorů.

O2 je levnější, Vodafone a U:fon peníze nechtějí

Ještě než se podíváme ke konkurenci, je důležité vědět, že u T-Mobile není možné převést již nenabízený tarif, při změně majitele by takový byl změněn jen na jeden z aktuálně nabízených tarifů. Smlouvu je možné převést na značkové prodejně či u dealera a nový zákazník přebírá všechny staré závazky. Další přehled už jen stručně v bodech:

  • O2: žádost je možné podat na značkové prodejně nebo u dealera. Smlouva se sepisuje nová se stejným číslem. Tarif, který se už nenabízí převést nelze. V případě převodu smlouvy na dobu určitou se nová smlouva uzavírá na zbylý počet měsíců včetně již započatého.
  • poplatek: 95 Kč
  • Vodafone: převodní formulář najdete zde ve formátu pdf, stačí ho vyplnit a obě strany ho musí podepsat. V tištěné podobě ho můžete doručit na značkovou prodejnu, odeslat faxem či poštou na uvedenou adresu nebo naskenovat a odeslat e-mailem. Převodem dojde ke změně majitele, tarif i nastavení služeb se nemění.
  • poplatek: zdarma
  • U:fon: do žádosti ujeďte základní identifikační údaje obou stran (jména, adresy, rodné číslo, číslo zák. účtu) a datum, ke kterému má být převedena smlouva (bez data proběhne převod zpětně k již započatému účetnímu období). Žádost o převod odešlete poštou. Převodem se mění majitel, tarif i nastavení služeb se nemění.
  • poplatek: zdarma
Diskuze (30) Další článek: Sygic: dopravní informace online pro všechny platformy

Témata článku: T-Mobile, Operátoři, Smlouvy, Nákup a ceny, Pře, Nov, První vyúčtování, Pozor, Nový poplatek, Poplatek, Rodné číslo, Pop


Určitě si přečtěte

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9