Před CeBITem: čtyři zbrusu nové Sony Ericssony (první pohled)

Sony Ericsson včera představil čtyři nové telefony. Špičkově vybavený model K750 s dvoumegapixelovým fotoaparátem, mobil zkřížený s walkmanem, model K300 pro nenáročné uživatele a jeho stylovější variantu J300. K dobru přidal i zajímavé příslušenství.
Před CeBITem: čtyři zbrusu nové Sony Ericssony (první pohled)
Kapitoly článku

Sony Ericsson K750i: fotomobil pro náročné

Novinka s označením K750 převezme štafetu po úspěšném a kvalitním modelu k700. Jedná se tedy o multimediální telefon klasické konstrukce se špičkovou výbavou, kvalitním displejem a fotoaparátem. Je určen pro náročné uživatele, kteří za něj budou ochotni zaplatit.

Úplné označení modelu je K750i, protože takto označený model je určen pro evropský trh a bude se prodávat také u nás. Existují však také varianty K750c a K750a, které jsou určený pro prodej v Asii a Americe. Takto označené jsou i ostatní modely. K750i je triální, podporuje pásma GSM 900/1800/1900 MHz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Sony Ericsson pokračuje v již zažitém stylu svých fotomobilů, kdy z jedné strany vypadá přístroj jako mobil a z druhé jako kompaktní digitální fotoaparát. Narozdíl od stávajícího modelu K700i lze novinku za plnohodnotný digitální fotoaparát považovat, protože dokáže pořizovat snímky v rozlišení dvou megapixelů. Starší model byl vybaven pouze VGA fotoaparátem s možností softwarového zvětšení snímků na jeden megapixel.

Na konstrukci telefonu se nic zásadního nezměnilo. Designu nadále vládnou hrany a vše je jednoduché a strohé. Barva telefonu je buď klasicky stříbrná nebo černá. Hlavním ovládacím prvkem je stále joystick, drobné změny lze pozorovat v rozmístění funkčních tlačítek. Blok numerické klávesnice je zachován, podle obrázků se tlačítka zdají nepatrně větší. Rozměry přístroje jsou 100 × 46 × 20,5 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Na zadní straně najdeme čočku fotoaparátu chráněnou posuvnou krytkou. Po jejím odsunutí se automaticky aktivuje obslužná aplikace fotoaparátu a okamžitě můžete fotit. Telefon je samozřejmě uzpůsoben pro pohodlné focení s přístrojem naležato a pod pravým ukazovákem tedy nahmatáte tlačítko spouště.

Tip: prohlédněte si první zveřejněné fotografie pořízené dvoumegapixelovým fotoaparátem Sony Ericssonu K750i

Velký aktivní displej zobrazí 262 tisíc barev při jemném rozlišení 176 × 220 obrazových bodů. Z hardwarové výbavy dále jmenujme 38 MB paměti, podporu karet Memory Stick Duo, infraport, Bluetooth a čtyřicetihlasé vyzvánění.

Softwarová výbava je také velmi bohatá. Samozřejmostí je vícepoložkový adresář s možností vkládání obrázků (zatím není známa jeho kapacita) a kalendář s upomínkami, obojí s možnosti synchronizace s počítačem. Také podpora SMS, EMS a MMS zpráv s prediktivním zadáváním textu se slovníkem T9 je již dávno zažitým standardem. Nechybí ani e-mailový klient.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

O multimediální zábavu se postará především přehrávač MP3 souborů. Pouštět si však můžete i filmové MPEG4 soubory a v telefonu je i rádio. MP3 skladby bude možné použít i jako vyzvánění, své vlastní vyzváněcí melodie si navíc můžete vytvořit v aplikaci MusicDJ. Připraveny jsou i hry, podpora Javy samozřejmě nechybí.

O datové spojení s okolním světem se stará GPRS třídy 10, ale EDGE jsme se bohužel ještě stále nedočkali. Telefon je možné použít jako hardwarový modem, pro surfování internetem přímo v telefonu je připraven wapový prohlížeč ve verzi 2.0.

Ve zkratce

displej: aktivní, 262 tisíc barev, 176 × 220 bodů

rozměry: 100 × 46 × 20,5 mm

fotoaparát: rozlišení 2 Mpx, automatické zaostřování, přisvětlovací dioda

paměť: 38 MB + paměťové karty Memory Stick Duo Pro

vyzvánění: 40 hlasů nebo MP3

multimédia: přehrávač souborů MP3 a MPEG4

datová komunikace: infraport, Bluetooth, GPRS třídy10

další výbava: adresář a kalendář s možností synchronizace, hlasové ovládání, SMS, EMS, MMS, e-mail, Java, wap


Sony Ericsson W800i: multimediální mobil jak má být

O tom, že korporace Sony Ericsson hodlá renomé značky Walkman firmy Sony využít i v oblasti mobilních telefonů, jsme již nedávno psali. Včera spatřil světlo světa konkrétní produkt s označením W800i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přesto, že je přístroj patřičně ozdoben na několik místech logem Walkmanu, jeví se na první pohled jako docela obyčejný telefon. Opět se kladl důraz na jednoduchost a tvar kvádru je pečlivě dodržen. Příliš se neexperimentovalo ani s klávesnicí. Hlavním ovládacím prvkem je již tradiční joystick. Rozměry přístroje jsou 100 × 46 × 20,5 mm, nabízet se bude pouze v jediné, bílé, barevné variantě.

Telefon vychází z modelu K750i, je ale maximálně přizpůsoben k poslechu hudby v souborech MP3. Ke spuštění přehrávače je připraveno speciální tlačítko, o dostatek paměťového prostoru se postarají paměťové karty Memory Stick Duo Pro s maximální kapacitou 1 GB. Vnitřní paměť telefonu má velikost 38 MB. K telefonu jsou dodávána stereofonní sluchátka kombinovaná s lehkou handsfree, v nabídce nového příslušenství (viz dále) se však objevily i speciální redukce, díky kterým můžete připojit telefon například k domácímu Hi-Fi systému.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přístroj můžete používat jako samostatný MP3 přehrávač bez aktivované funkce telefonu. V takovém případě vydrží hudbu přehrávat až 30 hodin. Při aktivované telefonní části se tato doba změnší na 15 hodin, ale i to je stále slušný výsledek. Jako správný multimediální mobil, je model W800i vybaven rádiem.

Funkční výbava jinak zůstává stejná jako u modelu K750i, zachován byl dokonce také dvoumegapixelový fotoaparát.

Ve zkratce

displej: aktivní, 262 tisíc barev, 176 × 220 bodů

rozměry: 100 × 46 × 20,5 mm

fotoaparát: rozlišení 2 Mpx, automatické zaostřování, přisvětlovací dioda

paměť: 38 MB + paměťové karty Memory Stick Duo

vyzvánění: 40 hlasů nebo MP3

multimédia: přehrávač souborů MP3, rádio, přehrávání videosouborů MPEG4

datová komunikace: infraport, Bluetooth, GPRS třídy10

další výbava: adresář a kalendář s možností synchronizace, hlasové ovládání, SMS, EMS, MMS, e-mail, Java, wap


V druhé kapitole si představíme modely K300i a J300i.

Témata článku: Sony, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson J300i, Sony Ericsson K300i, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson W800i, Nov, CeBIT, Eri, Pohled, Odvážný design, Obslužná aplikace, První pohled, Son, Pře


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40