Předobjednávky nových iPhonů 13 u resellera o polovinu překonaly loňskou generaci

O modely iPhone 13 je v ČR nadstandardní zájem, potvrzují to první čísla o předobjednávkách. Premium reseller iWant uvádí, že týden po spuštění předobjednávek registruje zhruba o padesát procent víc zájemců než u loňské generace. Předobjednávky odstartovaly 17. září, o týden později začíná fyzický prodej novinek. Aktuálně iWant dokáže uspokojit zhruba polovinu zájemců o nákup telefonu.

Hlavním tahounem předobjednávek byl u iWant za první týden model iPhone 13, který si objednala polovina lidí. Celkem 31 % zájemců chce model iPhone 13 Pro Max. „Za týden mezi spuštěním předprodejů a zahájením prodeje jsme měli o 52 % více zájemců, než u minulé generace 12. Mimochodem, i ta v předobjednávkách vysoce překonala předchozí řadu 11, tehdy dokonce navzdory pandemii covidu-19. Zájem je tedy rok od roku vyšší, letos si to vysvětlujeme mimo jiné nižší cenou nových modelů oproti očekávání,“ říká Miloslav Winter, produktový manažer iWant.

Čeká se na další dodávky Pro verzí

A barvy? Zákazníci měli v předobjednávkách největší zájem o klasický iPhone 13 a iPhone 13 Mini v inkoustové a růžové barvě. Tím se potvrzuje dlouhodobý trend, kdy si tyto modely kupují spíše ženy, které chtějí světlejší netradiční barvy. Oblíbené je i provedení s hvězdně bílou. U iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, které často „pasují“ do ruky spíš mužům, pak shodně vedou grafitově šedá a horsky modrá barva.

Prodej jsme zahájili dnes ráno a v prvních dvou hodinách od jeho spuštění jsme vyřídili zhruba třetinu všech předobjednávek od našich zákazníků. Z velké části jsme uspokojili zájem o klasický iPhone 13, také varianty Mini máme k dispozici relativní dostatek. Počet zájemců a počet dodaných kusů se zatím úplně nepotkává u modelů Pro a Pro Max. Aktuálně čekáme na informace o dalších dodávkách tak, abychom dokázali zákazníkům, na které se nedostalo, poskytnout relevantní informace o jejich dodání,“ doplňuje Miloslav Winter.

Váš názor Další článek: Tim Cook v interním dokumentu kritizuje úniky iPhonů. Ovšem i ten pronikl na veřejnost...

Témata článku: Apple, iPhone, Nákup a ceny, iWant, Předobjednávky, Reseller, Zájemce, Předobjednávka, Česká republika, Barva, Generace, Pro Max, Model, SpuštěníVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Deathloop: tak (ne)jde čas | Recenze

Deathloop: tak (ne)jde čas | Recenze

Ještě stále nemáte časových smyček dost? Deathloop vás svým zpracováním pravděpodobně hodně překvapí.

Ladislav Novák
FPSRecenze
Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Kamery Tapo jsou zajímavé svou cenou, funkcionalitou, ale i jednoduchostí. Stejně je tomu i u modelu, který je určený pro provoz ve venkovním prostředí, aby vám mohl ohlídat třeba dům či chatu.

Antonín Trčálek
KameraBezpečnost