Předobjednávky nových iPhonů 13 u resellera o polovinu překonaly loňskou generaci

O modely iPhone 13 je v ČR nadstandardní zájem, potvrzují to první čísla o předobjednávkách. Premium reseller iWant uvádí, že týden po spuštění předobjednávek registruje zhruba o padesát procent víc zájemců než u loňské generace. Předobjednávky odstartovaly 17. září, o týden později začíná fyzický prodej novinek. Aktuálně iWant dokáže uspokojit zhruba polovinu zájemců o nákup telefonu.

Hlavním tahounem předobjednávek byl u iWant za první týden model iPhone 13, který si objednala polovina lidí. Celkem 31 % zájemců chce model iPhone 13 Pro Max. „Za týden mezi spuštěním předprodejů a zahájením prodeje jsme měli o 52 % více zájemců, než u minulé generace 12. Mimochodem, i ta v předobjednávkách vysoce překonala předchozí řadu 11, tehdy dokonce navzdory pandemii covidu-19. Zájem je tedy rok od roku vyšší, letos si to vysvětlujeme mimo jiné nižší cenou nových modelů oproti očekávání,“ říká Miloslav Winter, produktový manažer iWant.

Čeká se na další dodávky Pro verzí

A barvy? Zákazníci měli v předobjednávkách největší zájem o klasický iPhone 13 a iPhone 13 Mini v inkoustové a růžové barvě. Tím se potvrzuje dlouhodobý trend, kdy si tyto modely kupují spíše ženy, které chtějí světlejší netradiční barvy. Oblíbené je i provedení s hvězdně bílou. U iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, které často „pasují“ do ruky spíš mužům, pak shodně vedou grafitově šedá a horsky modrá barva.

Prodej jsme zahájili dnes ráno a v prvních dvou hodinách od jeho spuštění jsme vyřídili zhruba třetinu všech předobjednávek od našich zákazníků. Z velké části jsme uspokojili zájem o klasický iPhone 13, také varianty Mini máme k dispozici relativní dostatek. Počet zájemců a počet dodaných kusů se zatím úplně nepotkává u modelů Pro a Pro Max. Aktuálně čekáme na informace o dalších dodávkách tak, abychom dokázali zákazníkům, na které se nedostalo, poskytnout relevantní informace o jejich dodání,“ doplňuje Miloslav Winter.

Váš názor Další článek: Tim Cook v interním dokumentu kritizuje úniky iPhonů. Ovšem i ten pronikl na veřejnost...

Témata článku: Apple, , , , , , Zájemce, Miloslav Winter, Pro Max, Generace, Barva, Spuštění, Česká republika, Model, Předobjednávka,