Předražená zběsilost. CyberPhone je iPhone převlečený za Tesla Cybertruck

Tesla loni představila Cybertruck, futuristický elektromobil, který vzbudil kontroverzi svým designem. Přesto se dočkal enormního zájmu v podobě statisíců předobjednávek. Tohoto úspěchu se rozhodla využít ruská firma Caviar, která podle elektromobilové předlohy vytvořila smartphone CyberPhone.

Jako základ slouží Apple iPhone 11 Pro zabalený do titanového pláště ve stylu Cybertrucku. Telefon v něm vypadá absurdně, přerostle, což jen podtrhují široké rámečky. Sklápěcí kryt buď chrání displej, nebo je složený na zádech, nebo poslouží jako stojánek. Mechanismus je inspirovaný zavíráním zavazadlového prostoru Tesly.

Jak už je pro Caviar zvykem, cena je astronomická. V případě nejlevnějšího CyberPhone Light bez sklápěcího krytu je to 6 910 dolarů (166 000 Kč). Verze s ním vyjde na 7 680 dolarů (185 000 Kč). Caviar však zašel ještě dál a připravil i verzi CyberPhone Billionaire vyrobenou ze stříbra a zlata, která stojí 19 990 dolarů (480 000 Kč). Co na tom, že se tyto měkké kovy pro tělo rádoby odolného telefonu příliš nehodí…

Caviar přesto nezůstal jen u slov a některé kusy skutečně vyrobil. Jeden si před pár dny otestoval YouTuber MKBHD, který telefon označil za směšný. Přesto jeho video stojí za shlédnutí.

Diskuze (2) Další článek: ČTÚ chce minimalizovat zpoždění. 5G aukce má začít ještě během letních prázdnin

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Limitovaná edice, Kuriozita, Luxus, Zlato, Tesla, Elon Musk, Caviar, Apple iPhone 11 Pro, Apple iPhone 11 Pro Max, Dolar, MKBHD, Telefon, Cybertruck, Telefony s iOS na Heureka.cz