Představí se první mobil, který skrývá foťák v displeji. Jaké jsou plusy a minusy nové technologie?

Společnost ZTE oznámila, že 1. září představí první sériově vyráběný smartphone se selfie kamerou ukrytou v displeji, tedy přímo pod jeho pixely. Když chce uživatel fotit či natáčet, pixely skrývající objektiv pohasnou a umožní tak volný výhled. Na podobném řešení pracují Oppo, Xiaomi a další, ale ZTE bude první, kdo hotové řešení dostane k zákazníkům.

Skvělé je, že takové řešení umožní zkonstruovat telefon s tenkým rámečkem a displej bez výřezu. Nevýhodou je, že i když je OLED displej jen tenká fólie a pixely pohasnou, na fotosenzor se dostane méně světla, což poznamená obrazovou kvalitu.

Telefon se jmenuje Axon 20 5G a bude mít OLED panel o úhlopříčce 6,92" a rozlišení 2 460 × 1 080 pixelů. Selfie kamera bude mít rozlišení 32 MPx, vzadu bude dvojice fotoaparátů o rozlišení 64 a 8 MPx. Mluví se o výkonném procesoru s frekvencí 2,4 GHz, který podpoří obří operační paměť o kapacitě 12 GB RAM. Baterie má solidních 4 120 mAh.

Diskuze (15) Další článek: Samsung Galaxy Fan Edition má vypadat podobně jako Note20. S Pen bude chybět

Témata článku: ZTE, Technologie, Fotoaparát, Fotoaparát v displeji, Mobil, Kamera, Oppo X, Plus, MPx, Rozlišení, Displej, Minus, Foťák


Určitě si přečtěte