Přehled mobilních telefonů Samsung

Samsung patří mezi nejdravější značky na trhu. Vyznačuje se hlavně elegantním vzhledem a kvalitním zpracováním. Aktuálně se u nás prodává osm modelů. Tento článek vám usnadní orientaci v nabídce jihokorejského výrobce.
Přehled mobilních telefonů Samsung

Korejský tygr

Samsung je výrobce, který razantní marketingovou strategií odspodu válcuje evropský trh s mobily. Přestože patří k nejdražším značkám, svými úspěchy ohrožuje mnohé zavedené výrobce. Pro Samsung jsou typické telefony s otevírací konstrukcí, tzv. véčka, v nabídce ale najdeme i několik mobilů klasické konstrukce.

Jak lze vidět z tabulky níže, která ukazuje celosvětová čísla, Samsung se dere urputně nahoru a celkem se mu to daří. Na evropském trhu jsou výsledky sice o něco menší, celosvětový průměr totiž zvyšují obrovské úspěchy v Asii, i tak má jihokorejský výrobce velké ambice. Konkrétně u nás je Samsung synonymem pro elegantní design a kvalitní zpracování. Klíčový je i dostatečný zájem operátorů, který této značce také v mnohém pomáhá.

Značka tržní podíl počet prodaných
kusů (mil.)
Nokia 34,20% 45,3
Motorola 14,70% 19,5
Samsung 11,20% 14,8
Siemens 9,10% 12,1
LG 5,30% 7,1
Sony Ericsson 5,30% 7,1
ostatní 20,20% 26,9
celkem 100,00%

132,8


Orientace v nabídce Samsungu není úplně jednoduchá, výrobce má na trhu velkou spoustu modelů, které se od sebe často funkčně nijak neliší. Důležitým vodítkem je tedy vzhled a označení. Tento přehled by vám měl udělat jasno. Telefony zde můžete porovnat po vzhledové i funkční stránce.

V našem Katalogu mobilů máme technická data k většině posledních modelů jihokorejského výrobce. Dnes nás ovšem zajímají pouze ty, které si aktuálně můžete zakoupit. Kliknutím na jeden z nich se dostanete k podrobným technickým parametrům a recenzím.

SGH-A800, SGH-C100, SGH-E100, SGH-E700, SGH-S300m, SGH-S500, SGH-V200, SGH-X100

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung SGH-A800: Malinké véčko, které připomíná spíše hračku než mobil. Funkcemi na tom není zrovna dobře, vše ale vynahrazuje vzhledem a stylem. Zajímavostí může být paměť na dva tisíce kontaktů.

Samsung SGH-C100: Nejlevnější Samsung není kupodivu véčko, nabízí však nejkvalitnější barevný displej ve své třídě.

Samsung SGH-E100: Samsung SGH-E100 je relativně levný mobilní telefon - véčko s kvalitním displejem, vícehlasým vyzváněním a s dalšími smyslům atraktivními prvky.

Samsung SGH-E700: První véčko bez antény na českém trhu. Kromě této konstrukční zajímavosti stojí za povšimnutí také barevný displej OLED na čelní ploše.

Samsung SGH-S300m: Jeden z nejmenších současných telefonů, který se může chlubit hned dvěma barevnými displeji. Na rozdíl od podobného modelu Samsung SGH-S300 nabízí podporu MMS.

Samsung SGH-S500: SGH-S500 je typický Samsung: stříbrné véčko s kvalitním displejem a výborným vícehlasým vyzváněním. Na rozdíl od většiny Samsungů je však tento telefon poměrně levný.

Samsung SGH-V200: První evropský Samsung s vestavěným fotoaparátem měl napřed v exluzivní nabídce T-Mobile, po čase se ale telefon dostal i do běžného prodeje. Dnes patří spíše k těm větším véčkům.

Samsung SGH-X100: Samsung opět míří do nejprodávanější kategorie. Nabízí v ní relativně levný telefon klasické konstrukce. Jako vždy ovšem s kvalitním barevným displejem a tentokrát i slušnými funkcemi, které jsou podobné jako u luxusního modelu E700.

Diskuze (10) Další článek: CellID pro Series 60: k jaké BTS jste zrovna připojeni?

Témata článku: Samsung, Mobil, MOBI, Přehled, Telefon, Mobilní telefon, Sam, Pře


Určitě si přečtěte