Přehled mobilů od 4 500 Kč do 6 000 Kč: zlatou střední cestou

Uvažujete o nákupu mobilního telefonu a více než 6000 do něj nechcete investovat? Pak jistě oceníte náš obsáhlý přehled telefonů dostupných na našem trhu. V cenovém rozmezí od 4 500 Kč do 6 000 Kč se sešlo 25 telefonů od čistě stylových až po výborně vybavené mobily pro práci.
Přehled mobilů od 4 500 Kč do 6 000 Kč: zlatou střední cestou
Kapitoly článku

Člověk, který je ochoten do svého mobilního telefonu investovat částku převyšující pět tisíc korun se již nesmíří s běžným základem a žádá něco navíc. Ať už se jedná o originální design a styl nebo nadstandardní funkce. Tuto kategorii mobilních telefonů nazýváme střední třídou. Jsou totiž mezičlánkem mezi levnými a elitními modely a to jak z hlediska ceny, tak z pohledu funkční výbavy. Úspěšné jsou v této kategorii i starší a podstatně zlevněné manažerské modely.

Dnešní přehled navazuje na starší články, ve kterých jste si mohli přečíst o telefonech v cenové kategorii do tří tisíc korun a od tří do čtyř a půl tisíce korun.

Ve výběru jsou zahrnuty modely, které jsou běžně v prodeji. Je možné, že v některých obchodech budete schopni narazit na stejné telefony za ještě nižší ceny, než uvádíme. Vycházeli jsme z cen internetového obchodu Cybex.cz.

Jablotron

Přehled začínáme specifickým maximobilem Jablotron GDP-02. Tento unikátní mobilní telefon ocení především starší uživatelé, kteří si budou pochvalovat obsluhu téměř stejnou, jako u běžného telefonu pro pevné linky. Jablotron je stolní telefon, přestože má akumulátor a může se přenášet, do žádné kapsy se vám nevejde. Zajímavostí je plnohodnotná klávesnice pro pohodlné psaní textových zpráv. Funkční nabídka telefonu je poměrně chudá, vyšší cena odpovídá originalitě přístroje.

Cena: 4 552 Kč

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jablotron GDP-02 • srovnání s klasickým mobilním telefonem

LG: atraktivní véčka

Do našeho přehledu se dostaly tři modely od výrobce LG a všechny jsou pochopitelně véčkové konstrukce. V obchodech můžete ještě narazit na starší LG 7100, který se vyznačuje mohutným kloubem a vnějším OLED displejem v kruhovém rámečku. Vnitřní displej je pouze pasivní, ale i přesto docela kvalitní. Nechybí vestavěný fotoaparát, vícepoložkový adresář, organizační funkce, Java a datové přenosy GPRS. Mezi nevýhody patří především zkracování SMS zpráv vinou české diakritiky při psaní se slovníkem T9 a vyčnívající anténa.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 4 523 Kč

Novější LG 3320 je nabízeno výhradně u Oskara za cenu 4 577 Kč. Je stříbrné, kulaté, bez špalíku antény – taková véčka dnes letí. Samozřejmostí jsou dva displeje, vestavěný VGA fotoaparát a standardní nabídka funkcí obsahující vícepoložkový adresář, základní organizační funkce, podporu Javy a GPRS. Do paměti se vejde 250 zpráv a 4 MB multimediálních dat. Nevýhodou je malá kapacita adresáře a kalendáře, hodil by se také infraport. V podstatě stejné telefony můžete najít i u konkurenčních operátorů, liší se pouze designem a několika drobnostmi. Eurotel nabízí LG 3310 za 4 995 Kč, T-Mobile LG 3300, které se vyznačuje nápaditým červenostříbrným provedením a jako jediné se dostalo těsně pod hranici čtyř a půl tisíc korun (v sadě Twist).

Klepněte pro větší obrázek Cena: 4 577 Kč (Oskar)

Motorola: nejlevnější chytré véčko

V nabídce Motoroly zřejmě nejvíce upoutá již poněkud starší manažerský model MPx200. Nápadné černé véčko je vybaveno operačním systémem Windows Mobile a je proto atraktivní pro náročné uživatele, kteří ocení bezchybnou synchronizaci s počítačem a možnosti rozšíření funkční nabídky telefonu doplňkovými aplikacemi. Telefonu chybí fotoaparát a Bluetooth, díky své nízké ceně je však stále oblíbený.

Klepněte pro větší obrázek Cena:4 759 Kč

Zájemci o dobře vybavené mobilní telefony si u Motoroly mohou vybrat, zda dávají přednost klasické nebo véčkové konstrukci. V ceně do šesti tisíc se totiž nabízejí modely E398 a V547. V prvním případě se jedná o klasicky koncipovaný telefon s moderním, nadčasovým designem, který se chlubí stereofonními reproduktory, slotem pro poměťové karty TransFlash nebo třeba podporou Bluetooth. Atraktivitu dále zvyšuje velký, kvalitní displej, velký adresář na tisícovku záznamů a třeba e-mailový klient. Nevýhodou je psaní pomocí méně rozšířeného slovníku iTap, který navíc zkracuje zprávy a vyhledávání v rozsáhlém adresáři pouze podle prvního znaku.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 5 830 Kč

Véčková Motorola V547 zaujme zájemce o telefon s rychlými datovými přenosy EDGE, bohužel však nabídne pouze třídu 4. Funkce jsou podobné jako u modelu E398, samozřejmostí je kvalitní vnitřní displej a doplňkový monochromatický displej, vestavěný fotoaparát a podpora Bluetooth. Pokud se bez rychlých datových přenosů a Bluetooth obejdete, zvolte raději model V500. Jedná se o stejný telefon, má jen trochu pozměněn přední kryt a stojí o tisíc korun méně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Cena: 5 669 Kč • 4 701 Kč

Nokia: pro práci i pro zábavu

Nokia se do přehledu dostala se třemi telefony, které se od sebe velmi odlišují. Tak například Nokia 5140 je odolný mobil určený pro dobrodruhy, kteří ocení i nadstandardní prvky výbavy jako je kompas, teploměr nebo svítilnu. Telefon vychází z osvědčeného prostředí Series 40 a zaručuje pohodlnou práci s telefonním seznamem i se zprávami. Nevýhodou je zastaralý pasivní displej s podporou čtyř tisíc barev a poměrně malá sdílená paměť 3,5 MB. Potěší naopak vestavěné rádio a rychlé datové přenosy EDGE.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 4 786 Kč

Nokia 6020 je typický mobil střední třídy. Elegantní telefon má přehledný adresář a kalendář s možností synchronizace s počítačem i bohatou nabídku doplňkových funkcí. Nabízí pohodlnou práci se zprávami, včetně jednoduchého e-mailového klienta. Nechybí samozřejmě ani VGA fotoaparát a u Nokie již celkem standardní podpora EDGE. Bohužel se musíte obejít bez Bluetooth, které však nabízí sesterský model 6021. Ten je více zaměřen na práci – Bluetooth totiž nahrazuje chybějící fotoaparát. Nabízí se v Twist sadě za velmi příznivých 4 099 Kč a proto v našem přehledu chybí.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 5 067 Kč

Z úplně jiného soudku je Nokia N-Gage QD. Mobilní telefon určený pro milovníky her, kterým nabídne velké množství zábavy a také pohodlné ovládání her díky „konzolovému“ tvaru přístroje. Kromě kvalitních her telefon láká otevřeným operačním systémem Symbian Series 60, pro který existuje velké množství doplňkových aplikací. Svérázný mobil je určen převážně pro zábavu, o to více pak zamrzí, že v něm chybí například MP3 přehrávač, rádio nebo vestavěný fotoaparát.

Klepněte pro větší obrázek Cena:4 696 Kč


V druhé kapitole
se podíváme na nabídku telefonů značek Philips, Samsung, Siemens a Sony Ericsson

Témata článku: LG, Motorola, Nokia, Samsung, Smartphony, Zlato, LG C3320, LG G7100, Motorola E398, Motorola MPx200, Motorola V500, Motorola V547, Nokia 5140, Nokia 6020, Nokia N-Gage, Nokia N-Gage QD, Philips 650, Philips 755, Philips 855, Samsung E330, Samsung E700, Samsung X640, Siemens CF75, Siemens CL75, Siemens S65


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6