Přehled mobilů s MP3 a rádiem

Hudba je všude kolem nás. K jejímu poslechu dávno nepotřebujeme samostatné rádio či walkman. V současné době postačí patřičně vybavený telefon. Jejich přehled naleznete uvnitř článku.
Přehled mobilů s MP3 a rádiem
Kapitoly článku
Existuje několik možností, jak vyrobit z mobilu MP3 přehrávač. Za prvé můžete koupit mobil, který má v sobě přímo zabudovaný FM tuner nebo přehrávač hudebního formátu MP3. Za druhé můžete obě zařízení dokoupit do mobilu později. Levněji vás vyjde integrovaný MP3 přehrávač či FM tuner. Mnoho telefonů však tuto funkci nenabízí, takže je nutné přídavné moduly do mobilu dokoupit.

FM tuner je nejjednodušší variantou, jak dostat hudbu na mobil. Ovládání je na většině telefonů jednoduché, naladěné stanice lze ukládat do paměti. Integrovaný FM tuner má v sobě zabudováno několik typů mobilů značky Nokia. Ostatní značky spíše vsadily na přídavné moduly FM rádií, což může být pro někoho nepohodlné.

MP3 přehrávač v mobilu je stále více oblíbený. Do paměti telefonu můžete nahrát celé album skupiny a pomocí stereo sluchátek poslouchat. Bohužel do mobilu nenahrajete tolik písniček, abyste mohli poslouchat desítky hodin (možností je nahrávat písničky v nižší kvalitě, což však nedoporučuji). Integrovaných MP3 mobilů na trhu moc není. Na tento způsob vsadila Nokia a Siemens, který nabízí jen několik málo typů. K většině novější typů lze dokoupit přídavný modul MP3 přehrávače, který však zvětší celkový objem a hmotnost přístroje.

Formát MP3 není třeba zvláště rozebírat, neboť ho většina z vás jistě dobře zná. V kostce jde o digitální kompresní formát, který dokáže zkomprimovat klasické hudební CD v určitém kompresním formátu. Ten  umožňuje na datové CD nahrát několik desítek alb v kvalitě, která se blíží kvalitě hudebnímu CD. Zde záleží na tom, jakou kvalitu výstupního MP3 formátu zvolíte. Udělejme si nyní malou procházku českým trhem a podívejme se, které mobily umožňují přehrávat MP3 soubory, či naladit frekvenci vašeho oblíbeného rádia.

Telefony s MP3 přehrávačem

Nokia 5510

Klepněte pro větší obrázek 

Tento mobilní telefon je na našem trhu již nějakou dobu. Díky svému zajímavému vzhledu si získal určitou skupinu uživatelů. Nabízí celou řadu standardních i nadstandardních funkcí, které tento telefon řadí do střední třídy. V základní verzi má zabudované FM rádio a MP3 přehrávač. Jde o jeden z mála mobilů, který má kombinuje obě funkce. S telefonem je dodáván software, který umožňuje MP3 nahrávky vytvářet, spravovat a komunikovat s telefonem přes PC. Rozměry jsou 134 x 58 x 28 mm, hmotnost s baterií 155 g. Pohotovostní doba telefonu se pohybuje kolem 260 h a provozní doba  270 min.

Odkazy: Recenze na MobilManii --- Cybex.cz

Siemens SL45i

Klepněte pro větší obrázek 
Dalším mobilním telefonem, který přímo podporuje MP3 přehrávání v mobilu, je model SL45i. Jedná se v podstatě o jediný Siemens, který přímo funguje také jako MP3 přehrávač. Nabízí celou řadu nadstandardních funkcí, které ho řadí vysoko. Rozměry telefonu jsou 105 x 46 x 17 mm a váží s baterií 88 g. Pohotovostní doba je  240 hod, doba hovoru až 170 min. Podporuje pásma GSM 900/1800 MHz. Mezi další zajímavé funkce patří WAP, čas.funkce, uživatel. menu, hry, profily, diktafon, vibrace, kalendář a některé další.
Odkazy: Recenze na MobilManii

SonyEricsson P800

Klepněte pro větší obrázek  Jedním z nejlepších telefonů poslední doby je Sony Ericsson P800, který má v sobě zabudovaný MP3 přehrávač, FM tuner je pouze součástí příslušenství. Dále nabízí dotykový displej TFT 4096 barev, Bluetooth, GPRS 4+1, MMS, HSCSD 2+1, Java, WAP, I-port a celou řadu dalších zajímavých funkcí. Tento telefon se u nás teprve dostává na trh. Bohužel pro celou řadu uživatelů představuje problém poněkud vyšší cena.
Odkazy: Recenze na MobilManii --- Eurotel --- Cybex.cz

Telefony s FM tunerem

Nokia 5100

Klepněte pro větší obrázek  Tento mobilní telefon vyniká netradičním vzhledem, barevným displejem a pro nás podstatným zabudovaným FM rádiem. Rozměry jsou 108,5 x 49.5 x 22 mm, hmotnost s baterií dělá 104g. Pohotovostní doba se pohybuje mezi 150 - 300 h (záleží na typu baterie) a provozní doba 2 - 5 h. Mobil navíc disponuje funkcemi: WAP, GPRS ,kalkulačka, hry, hodiny, kalendář, upomínky, stopky, profily, polyfonní zvonění, MMS, Java. Mobil je koncipován pro provoz v náročnějších podmínkách.
Odkazy: Recenze na MobilManii --- Cybex.cz

Nokia 6610

Klepněte pro větší obrázek  Dalším mobilním telefonem, který disponuje zabudovaným FM rádiem je 6610. Lze na něm naladit bez problémů všechny české stanice, pokud jste v oblasti pokryté signálem. Rozměry mobilu jsou 106 x 45 x 17,5 mm, hmotnost včetně baterie činí 83 g. Pohotovostní doba je přibližně 240 h s provozní dobou 240 min. Mezi další zajímavé funkce patří MMS, JAVA, GPRS, HSCSD, WAP. Pro stereo poslech rádia jsou k mobilu dodávané stereo sluchátka. 6610 je u nás k dostání v provedení bílá, šedá a černá.
Odkazy: Recenze na MobilManii --- Eurotel --- T-Mobile --- Oskar --- Cybex.cz

Nokia 6800

Klepněte pro větší obrázek  Mezi novější modely od Nokie se zabudovaným FM tunerem patří 6800. Jde o vzhledově zajímavý mobil s rozměry 119 x 55 x 23 mm a hmotností 122 g. Nabídne barevný displej, MMS, e-mailový klient, JAVU, GPRS, HSCSD, WAP, elektronickou peněženku, externí reproduktor, polyfonní vyzvánění a  všechny dostupné manažerské funkce. Tento telefon se řadí mezi špičky ve své třídě, čemuž také odpovídá jeho cena.
Odkazy: Recenze na MobilManii --- Cybex.cz

Nokia 7210

Klepněte pro větší obrázek  Tento model je po stránce funkcí jakousi obdobou modelu 6610, avšak s více extravagantním vzhledem. V základu nabízí zabudovaný FM tuner, který umožňuje kvalitní a čistý stereo poslech všech českých rádií. Rozměry jsou 106 x 45 x 17,5 mm, hmotnost včetně baterie dosahuje 83 g. Pohotovostní doba je 240 h a provozní doba 240 min. Mezi další funkce patří barevný displej s vysokým rozlišením, přenos multimediálních zpráv MMS, Java, polyfonní vyzvánění a mnoho dalších. Na našem trhu je k dispozici v hnědé, oranžové a tyrkysové barvě.
Odkazy: Recenze na MobilManii --- Eurotel --- T-Mobile --- Cybex.cz

Nokia 7250

Klepněte pro větší obrázek  Tento model má také zabudované FM rádio se stereo poslechem. Rozměry telefonu jsou 106 x 45 x 17,5 mm. Pohotovostní doba je 240 hodin. Telefon se řadí mezi jeden z nejlepších ve své třídě, což dokazuje svými funkcemi.  Disponuje barevným displejem s vysokým rozlišením, umí také   přenos multimediálních zpráv MMS, Java a některé další funkce.
Odkazy: Recenze na MobilManii --- Eurotel --- T-Mobile --- Cybex.cz

Nokia 8310

Klepněte pro větší obrázek  Mezi nejmladší modely, které disponují zabudovaným FM rádiem, patří 8310. Nabízí modré podsvícení displeje, WAP a GPRS. Jinak dále stejné funkce jako Nokia 6510. Rozměry jsou 97 x 43 x 19 mm s hmotností 84 g včetně baterie. Pohotovostní doba se pohybuje kolem 350 hodin s dobou hovoru 240 min. 
Odkazy: Recenze na MobilManii --- Eurotel --- Cybex.cz

Témata článku: Ericsson R600, Ericsson T39m, Ericsson T65, Ericsson T66, Motorola T720, Motorola V60, Motorola V60i, Motorola V66, Motorola V66i, Motorola V70, Nokia 2100, Nokia 3310, Nokia 3330, Nokia 3410, Nokia 3510i, Nokia 3650, Nokia 5100, Nokia 5210, Nokia 5510, Nokia 6510, Nokia 6610, Nokia 6800, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Nokia 7250Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Když webmail nestačí… Přehled nejlepších e-mailových klientů

Když webmail nestačí… Přehled nejlepších e-mailových klientů

Nejen pro firemní, ale často i tu soukromou schránku se vyplatí používat e-mailový klient pro desktop. Často nabízí mnohem pokročilejší vlastnosti, především ale umožní propojit více schránek.

Stanislav Janů
E-mailNejlepší programy