Přehled nových aplikací pro Windows Mobile

Vaše Windows Mobile mohou být přehlednější, použitelnější, staré věci mohou dělat lépe a rychleji. Nebo byste raději měli v kapse herní legendu?

HandySwitcher

Od společnosti DinarSoft pochází velice kvalitní správce programů, který se vyznačuje snadným ovládáním a příjemným uživatelským rozhraním. Po nainstalování se správce usadí v horní stavové liště, kde svou přítomnost signalizuje barevnou ikonkou. Pokud ji stisknete, vysune se seznam aktuálně běžících aplikací, které můžete dle libosti ukončovat nebo se mezi nimi přepínat.

Klepněte pro větší obrázek
Nenápadný HandySwitcher vám pomůže se snadnou správou aplikací

Za velké plus považuji možnost změnit funkci Ukončovacího křížku; jeho stiskem lze aplikace minimalizovat nebo přímo ukončovat. Pokud potřebujete mít nějaký program spuštěný trvale a nechcete, aby se zobrazoval v seznamu spuštěných, můžete jej jednoduše přesunout do listu ignorovaných položek. V nastavení HandySwitcheru si v případě potřeby můžete změnit barevné hodnoty, což ocení zejména uživatelé, kteří si rádi upravují vzhled operačního systému. Program je k dispozici v 15ti denní trial verzi.

Výrobce: DinarSoft
Cena: 8 USD
Kompatibilita: Windows Mobile 2002, 2003/SE, 5.0 a 6 pro PocketPC
Download: Trial verze 2.7 - EXE, CAB


acbTaskMan

Tato aplikace v sobě ukrývá mnoho užitečných nástrojů. Prioritou je ale Správce prostředků, který dokáže zobrazit úplně všechny běžící procesy, tedy i ty skryté. Mezi nimi se lze jednoduše přepínat, ukončovat vybrané nebo zavřít všechny. Další záložky TaskMana nabízejí neméně zajímavé funkce; můžete si nechat zobrazit graf zatížení procesoru, baterie nebo síťové komunikace.

V základní verzi je TaskMan poskytován zcela zdarma, za pokročilé funkce si však budete muset připlatit. V nové verzi rovněž přibyla plná podpora VGA displejů a možnost exportu zaznamenaných údajů do souboru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přehled spuštěných procesů

Výrobce: acbPocketSoft
Cena: zdarma/8 USD
Kompatibilita: Windows Mobile 5.0/6 pro PocketPC
Download: Verze 1.4 - EXE, CAB


ContactBreeze 2

Firma SBSH Mobile Software patří mezi přední vývojáře aplikací pro Windows Mobile. Mají za sebou několik velmi úspěšných titulů, jako například PocketBreeze nebo iLauncher. Z jejich díly pochází i zbrusu nový ContactBreeze 2, který vám usnadní práci a vyhledávání v kontaktech. Prostředí programu je uzpůsobeno snadnému ovládání pomocí prstů, stejně jako velká klávesnice, která podporuje vyhledávání kontaktů pomocí T9. Mnohem snadnější bude také práce s kontakty v aplikacích Kalendář a Úkoly, do kterých ContactBreeze po nainstalování integruje nové možnosti.

Všechny funkce programu si můžete vyzkoušet v dostupné trial verzi, která nově podporuje i operační systém Windows Mobile 6 Professional.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přistupujte k vašim kontaktům ještě rychleji

Výrobce: SBSH Mobile Software
Cena: 10 USD
Kompatibilita: Windows Mobile 2002, 2003/SE, 5.0 a 6 pro PocketPC
Download: Trial verze 2.0


Resco Audio Recorder 4

Slovenská společnost Resco připravuje zcela novou verzi oblíbeného zvukového rekordéru. V současné době je k dispozici beta verze, ve které si můžete otestovat nové funkce. Program je schopný pracovat s formáty MP3, Ogg, Speex, WAV a RAF, pro lepší zvukové vlastnosti je připravený vlastní ekvalizér a filtr šumu. Aplikaci oceníte nejen při nahrávání zvukových poznámek, ale také při záznamech telefonních hovorů. Program dokonce nabízí možnost automatického spuštění záznamníku při aktivním hovoru. Jeho jednotlivé funkce lze také snadno ovládat pomocí hardwarových kláves.

Oproti předchozí verzi prošlo úpravami prostředí programu, které je zase o stupínek přehlednější. Velice užitečná je funkce pro převod formátů mezi výše uvedenými typy hudebních souborů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nové funkce a vylepšené prostředí

Výrobce: Resco
Cena: beta zdarma/starší verze 20 USD
Kompatibilita: Windows Mobile 2002, 2003/SE, 5.0 a 6 pro PocketPC
Download: Verze 4.0 beta - EXE, CAB


ActiveUI

Animované pluginy pro obrazovku Dnes nejsou příliš častým jevem. Německé studio Vision to Reality nedávno představilo novou aplikaci ActiveUI, která vdechne vaší obrazovce zcela jiný rozměr. ActiveUI dokáže zobrazit zástupce hlavních aplikací operačního systému, které zároveň třídí do skupin. Přepínání mezi skupinami je doprovázeno pěkným animovaným efektem.

V nastavení programu je možné vybrat různé matice pro uspořádání ikon a také změnit styl animace. V základní verzi s několika efekty je program poskytován zcela zdarma, další efekty jsou již na stránkách výrobce nabízeny za peníze. Produkt je dostupný jak pro kapesní počítače, tak i pro smartphone telefony. Je škoda, že výrobce zapomněl přidat podporu VGA zařízení a postrádám také možnost přidání ikon vlastních aplikací.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dejte vaší obrazovce nový rozměr

Výrobce: V2R
Cena: zdarma/placené doplňky
Kompatibilita: Windows Mobile 5.0 a 6 pro PocketPC a Smartphone
Download: Verze 1.0 - PocketPC, Smartphone


Call Of Duty 2

Společnost Aspyr dlouhou dobu vyvíjela kapesní verzi oblíbené akční hry Call of Duty 2. Hra vyšla ve dvou verzích; první je určena pro klasická PocketPC a druhá pro zařízení s grafickým akcelerátorem. Akcelerovaná verze nabízí o poznání lepší grafiku, přesto ani ta softwarová nevypadá vůbec špatně. Stejně jako u počítačové předlohy se i zde vžijete do role vojáka, se kterým se budete prokousávat 12 pestrými úrovněmi. V těch na vás bude čekat spousta nepřátel, kteří se dokáží skrývat, útočit a přemísťovat.

Zbraně jsou velice pečlivě vymodelovány, a tak nebude ostříleným hráčům dělat problémy jejich rychlé rozpoznání. Grafika hry působí celkově velice dobře a stejně je na tom i zvuková stránka hry. I když výrobce pro spuštění doporučuje minimálně 400MHz procesor, hra bez větších problémů funguje i na kmitočtech nižších.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Druhá světová válka ve vašem PocketPC

Výrobce: Aspyr Media
Cena: 30 USD
Kompatibilita: Windows Mobile 5.0 a 6 pro PocketPC
Download: Trial verze 1.0


Tony Hawk’s Pro Skater 2

Od stejného výrobce jako předchozí titul pochází předělávka legendární skateboardové hry Tony Hawk's Pro Skater 2, která je opět dostupná v softwarové i hardwarově akcelerované verzi. Ve hře máte na výběr celkem dvanáct charakterů, se kterými se postupně budete celou hrou prokousávat. Jednotlivé parky ve hře zůstaly zcela stejné jako u počítačové předlohy, a až vás v nich omrzí jezdit, stačí se přepnout do editoru a vytvořit si park zcela vlastní.

Tento titul zaujme velice povedenou grafikou a svižným hudebním doprovodem. Trochu nevyvážené mi přijde ovládání hry, na které si prostě budete muset zvyknout. Hra je poměrně velká a na paměťové kartě si ukousne téměř 128MB. Pro spuštění je dále potřeba minimálně 28MB RAM a výkonný procesor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prohánějte se s větrem o závod

Výrobce: Aspyr Media
Cena: 20 USD
Kompatibilita: Windows Mobile 5.0 a 6 pro PocketPC
Download: Trial verze 1.0

Diskuze (3) Další článek: U:fon – rodí se nový český operátor, už má své internetové stránky

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Slovenská společnost, Přehled, Častý jev, Tony Hawk, Resco, Pře, MOBI, Win, Nov, Automatické spuštění, Zvuková stránka, Call of Duty, Předchozí titul, Wind, Mobil, Windows!, Windows MobileRecenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny