Přehled užitečného freewaru pro PocketPC

Víte o tom, že si ze svého PocketPC můžete jednoduše udělat čtečku paměťových karet? Při každodenní práci přijdou vhod nástroje pro tvorbu a čtení souborů formátu PDF nebo vynikající komunikační klient pro ICQ. Po práci legraci dodá kapesní nástupce legendární série X-COM. A to vše bez nutnosti vytáhnout peněženku z kapsy.
Přehled užitečného freewaru pro PocketPC

WM5torage 1.72

Mocný nástroj WM5torage dokáže jednoduše proměnit váš smartphone nebo PocketPC ve čtečku paměťových karet, a to bez nutnosti instalace synchronizačního nástroje ActiveSync. Jedinou podmínkou je operační systém Windows Mobile 5.0; se staršími verzemi Windows program nefunguje. Po nainstalování naleznete ve složce Accessories šibalsky schovaného zástupce. Před tím než spustíte samotný program a přepnete vaše zařízení do režimu čtečky zkontrolujte, zda máte odpojený synchronizační kabel.

 Prostředí aplikace

V samotném programu pouhým stisknutím tlačítka Activate nastavíte zmíněný režim čtečky karet. Nyní již můžete připojit zařízení k počítači. Během několika okamžiků se vám obsah paměťové karty ukáže jako další výměnný disk, na který můžete dle libosti přesouvat soubory a dále s nimi pracovat. Vaše zařízení se tedy chová jako čtečka paměťových karet. Je ale potřeba počítat s tím, že při kopírování souboru nebude rychlost přenosu tak vysoká, jako při použití klasické čtečky. V nastavení WM5torage je možné zapnout Read-Only režim, ve kterém nebude možné soubory měnit nebo přidávat.

 V systému se vaše karta nahlásí jako nový disk

Před spuštěním programu zkontrolujte, zda nemáte uzamčené registry. V tom případě by totiž aplikace nefungovala. Samotný instalační balíček nemá oficiální stránky a je distribuovaný přes diskusní fórum serveru MoDaCo, kde je pro stažení souboru vyžadována krátká registrace.

Výrobce: Igor V. Bozhko
Cena: zdarma
Download verze 1.72 pro Smartphone i PocketPC (nutná registrace)

PocketPDF 1.0b

Potřebujete přímo ve vašem PocketPC převést textový soubor do formátu PDF? Pak právě pro vás je určena aplikace PocketPDF, která tento úkon zvládá na výbornou. Po instalaci programu a jeho následném spuštění dojde k automatickému vyhledání všech textových dokumentů. Ze seznamu nalezených si pak jednoduše vyberete soubor, který chcete převést a zbytek už necháte na samotné aplikaci. Pro výsledný PDF soubor je možné nastavit několik atributů, mj. autora dokumentu, klíčová slova, předmět nebo název.

 Nastavení pro export do formátu PDF

PocketPDF umožňuje nastavit i písmo, vybírat navíc můžete z několika velikostí. Drobnou vadou na kráse je fakt, že si aplikace poradí jen s TXT soubory, s formáty DOC nebo XLS vám nepomůže. Ke spuštění programu je potřeba mít nainstalované rozhraní .NET Compact Framework. Funguje na operačním systému Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

Výrobce: PocketPC Apps
Cena: zdarma
Download verze 1.0b pro PocketPC
Stáhnout .NET Compact Framework 2.0SP1

Adobe Acrobat Reader 2.0

Když už je řeč o PDF, určitě by ve vašem PocketPC neměla chybět aplikace k prohlížení těchto souborů. A pro nepoužít přímo produkt od autorů formátu, společnosti Adobe? Před nedávnem byla navíc vydána značně vylepšená verze 2.0, která kromě klasického čtení PDF nabízí podporu prohlížení slideshow dokumentů generovaných aplikací Adobe Photoshop Album. Nechybí ani možnost čtení elektronických knih s automatickým posuvem obrazovky.

 
Čtení PDF dokumentů je v nové verzi ještě snadnější

Nová verze si ve vašem zařízení ukousne téměř 15 MB prostoru, proto potěší možnost instalovat aplikaci na paměťovou kartu. Majitelé všech iPAQů navíc mohou využít funkce bezdrátového tisku přes technologii Bluetooth, která funguje s tiskárnami společnosti HP. Adobe Acrobat Reader podporuje všechny verze operačních systému Windows Mobile pro PocketPC.

Výrobce: Adobe Systems
Cena: zdarma
Download verze 2.0 pro PocketPC

Playlist editor 1.7

Hledáte nástroj pro práci s hudební playlisty? Pak by vám neměla uniknou vydařená aplikace Playlist editor, která tuto práci zvládá na výbornou. Program podporuje konverzi mezi nejrozšířenějšími typy playlistů, jako PLS, M3U nebo ASX. Kromě toho zvládá upravovat ID3 tagy, zatím ale jen ty ve verzi 1.1. Podporu ID3 verze 2.0 přislíbil výrobce do dalších verzí. V samotném prostředí programu můžete soubory v playlistech libovolně přesouvat, mazat nebo přidávat. Díky dobře uzpůsobenému rozhraní je práce v aplikaci rychlá a vytvořit si playlist dle svých představ je otázkou několika málo minut.

 
Prostředí aplikace • výběr adresářů

Playlist editor podporuje Landscape režim a také VGA displeje. Po vypnutí si navíc pamatuje poslední otevřenou složku, ze které audio soubory načítal. Aktuální vydání 1.7 funguje na všech verzích operačního systému Windows Mobile pro PocketPC.

Výrobce: Jonathan Misurda
Cena: zdarma
Download verze 1.7 pro PocketPC

mChat 2.1

Před několika dny spatřila světlo světa nová verze vyspělého chatovacího programu mChat, který podporuje komunikační protokoly ICQ a Jabber. Samotný program pochází od ruského autora. Jeho funkce je možné rozšířit pomocí různých pluginů, z nichž některé jsou již součástí instalačního balíčku. Jmenujme například účinný Spam filter, historii komunikace nebo Always online plugin (neustále připojený). V nové verzi mChatu byla značně vylepšena celková stabilita programu, pryč jsou tedy časy, kdy se program sám od sebe ukončoval varovnou hláškou.

 
Při prvním spuštění vás čeká jednoduchá konfigurace • nastavení pluginů

mChat je vysoce konfigurovatelný, v nastavení si například můžete vypnout pluginy, které nehodláte používat a tím ušetřit cenné místo v operační paměti. Kromě toho aplikace podporuje uživatelské profily, na jednom zařízení jej tedy nezávisle na sobě může používat hned několik uživatelů najednou. Přímo v chatu naleznete několik předdefinovaných smajlíků, kteří dnes tvoří nedílnou součást každodenní online komunikace. mChat můžete nainstalovat jak do paměti vašeho zařízení, tak přímo na paměťovou kartu. Kromě toho mu nechybí podpora Landscape režimu nebo VGA displejů. Spustíte jej na operačním systému Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

 
Aktivní konverzace • contactlist

Ke spuštění je potřeba rozhraní .NET Compact Framework 1.1 SP3, které je již součástí WM 5.0. Doinstalovat jej tak musí pouze majitelé zařízení se starším operačním systémem.

Výrobce: mGSlab.com
Cena: zdarma
Download verze 2.1 build2 pro PocketPC

Pocket UFO 1.25

Kdo by neznal ze stolních počítačů legendární sérii X-COM. Nyní si tuto hru můžete zahrát i ve vašem kapesním počítači. Rozhodně se však nejedná jen o nějakou lacinou předělávku, ale o plnohodnotnou verzi, ve které lze dělat to samé jako v původní počítačové předloze. V Pocket UFO můžete budovat vlastní základny, zkoumat nové technologie na boj proti nepřátelským UFO nebo si sestavit svůj speciální tým, s nímž budete podnikat dobrodružné výpravy na místa, kde byly sestřeleny létající talíře nebo zachycena mimozemská aktivita.

 
Stavba základny • výbava jednotky

Vaše mise se budou odehrávat v celkem devíti různých prostředích, proti vám se postaví 11 typů nepřátel. Vaše jednotky je proto třeba dobře vybavit zbraněmi a dalšími předměty, kterých je ve hře dohromady kolem 40. Stejně jako v původní verzi, i v Pocket UFO je potřeba zvyknout si na celkem vysokou obtížnost. Odměnou za to vám ale bude skvěle vypadající a především zábavná hra, která nabídne téměř nevyčerpatelné množství zábavy. A to vše zcela zdarma.

  
Bojová mise • nákup zbraní

Pocket UFO spustíte na Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

Výrobce: SMKsoftware
Cena: zdarma
Download verze 1.25 pro PocketPC

Diskuze (15) Další článek: Sony Ericsson M-Buzz: nový projekt pro hudební talenty

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Přehled, Diskusní fórum, Nový disk, Speciální tým, Free, Pocket, Pro +, Textový dokument, Pře, Free +Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Méně známé funkce Total Commanderu: Užitečné tipy na vestavěné funkce i doplňky

Méně známé funkce Total Commanderu: Užitečné tipy na vestavěné funkce i doplňky

Total Commander je jedním z nejúspěšnějších správců souborů se dvěma panely vedle sebe. Vyhovuje především uživatelům zvyklým na tento typ souborových manažerů už z dob MS DOSu. Vybrali jsme funkce, které možná neznají ani dlouholetí uživatelé.

Karel Kilián
Total CommanderTipySoftware
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Jednoduchá diagnostika automobilu pomocí telefonu a OBD-II adaptéru za pár stokorun

Jednoduchá diagnostika automobilu pomocí telefonu a OBD-II adaptéru za pár stokorun

** Zlobí vás auto a chcete zjistit, v čem je problém? ** Pomocí levného OBD-II adaptéru a aplikace máte možnost ** Ukážeme vám, jak zjistit závady v řídicí jednotce

Karel Kilián
DopravaAutomobilyMobilní aplikace
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle