Přehledné trasy v Mapách Google ukážou na zamykací obrazovce další odbočku a čas příjezdu

Před více než rokem Google představil v rámci navigace ve své aplikaci Mapy Google funkci Přehledné trasy (Glanceable directions). Nyní se tato novinka konečně dostává k uživatelům této aplikace pro operační systémy Android i iOS. Podrobnosti přináší web 9 to 5 Google.

„Díky navigaci s funkcí Přehledné trasy můžete sledovat svou cestu přímo z přehledu trasy nebo ze zamykací obrazovky. Uvidíte aktualizovaný čas příjezdu a zjistíte, kam máte příště odbočit – tedy informace, které byly dříve viditelné pouze po odemknutí telefonu, otevření aplikace a použití režimu komplexní navigace.“ sliboval Google v únoru 2023.

Přehledné trasy v Mapách Google

Při použití funkce Přehledné trasy zobrazí Mapy Google přímo na zamykací obrazovce telefonu či tabletu informace o následující odbočce a předpokládaný čas příjezdu do cíle. Aplikace pro Android bude využívat běžná systémová oznámení, zatímco na iPhonu pro tyto účely použije Živé aktivity.

Přehledné trasy fungují také na obrazovce s přehledem trasy, která se zobrazí po spuštění pokynů, ale před klepnutím na tlačítko Spustit. Mapy Google zobrazí pokyny, poskytnou průběžně aktualizovaný čas příjezdu a automaticky upraví trasu, pokud se vydáte jinou cestou.

Zásadní změna spočívá v tom, že když je funkce „Přehledné trasy při navigaci“ vypnutá, zobrazí se pouze modrá tečka označující vaši polohu. Pokud je zapnuta, změní se na šipku, která ukazuje, kam máte jít. Šipka se obvykle zobrazí až po úplném spuštění navigace.

Jak zapnout funkci Přehledné trasy?

Funkce Přehledné trasy je dostupná v nejnovější verzi aplikace Mapy Google (v případě Androidu je to verze 11.116 a vyšší, na iOS je to verze 6.104.2 a novější). Ve výchozím stavu je vypnutá, a pokud ji budete chtít vyzkoušet, můžete ji zapnout přepínačem v Nastavení – Nastavení navigace – Přehledné trasy při navigaci.

Popisek v této sekci vysvětluje funkci následovně: „Mějte informace o odhadovaném čase příjezdu a příští odbočce přímo v přehledu trasy nebo na obrazovce uzamčení. V zájmu zlepšování Map pro všechny uživatele budeme shromažďovat vaše navigační data.“ Na stránce nápovědy si pak můžete přečíst podrobnosti o tom, jak navigační data vylepšují Mapy pro všechny.

Diskuze (4) Další článek: Mobilní aplikace s AI zjistí, že máte náběh na depresi. A to prý ještě předtím, než to na sobě poznáte sami

Témata článku: , , , , , , Obrazovka, Funkce, HTTP, Trasa, Příjezd, Mapa, Mapa Google, Čas příjezdu,