Přes FaceTime už si zavoláte i na Androidu. Poradíme, jak na to

Komunikátor FaceTime byl odjakživa výsadou uživatelů Applu. Na zařízeních od jiných výrobců jej totiž nebylo možné používat, což zejména v době pandemie nebylo zrovna praktické. Apple však s příchodem iOS 15 toto změnil a dovolil službu využívat i na dalších platformách jako Android nebo Windows.

Jedno omezení však stále trvá. Hovor je nutné zahájit na Apple zařízení. V aplikaci je však nyní možné vytvořit odkaz pro hovor, tzv FaceTime link. Aplikace vám poté vygeneruje URL, které pošlete známému, a ten se může k hovoru připojit na libovolném zařízení. Je to sice trochu jako nošení dříví do lesa, ale funguje to. I zde stále platí i podpora skupinových hovorů a plné šifrování.

Volání na Androidu přes FaceTime je podporováno pouze skrze prohlížeč Google Chrome či Microsoft Edge. S jinými si nezavoláte, jen budete vyzváni k nainstalování těchto prohlížečů. Výhodou je, že dokud je odkaz na hovor platný, lze jej i skrze Android sdílet dalším lidem, kteří se mohou k hovoru připojit. Řešení sice není tak pohodlné, jako přímo přes aplikaci, ale i tak je příjemné, že Apple službu zpřístupnil jiným platformám alespoň tímto způsobem.

Více o FaceTime links:

Diskuze (11) Další článek: Týden mobilně: Státy, regulátoři a režimy proti velkým firmám. Co z toho má zákazník?

Témata článku: Apple, Android, Smartphony, iOS, Mobilní aplikace, Windows, FaceTime, Videohovory, Pandemie, Les, Aplikace, Hovor, Zařízení, Google ChromeVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Další State of Play nás čeká ve středu. Co se tentokrát představí na prezentaci Sony?

Další State of Play nás čeká ve středu. Co se tentokrát představí na prezentaci Sony?

PlayStation si pro nás na příští týden přichystal další prezentaci dlouhou 20 minut. Během ní by mělo dojít hlavně na novinky ohledně již oznámených titulů.

Martin Nahodil
OznámeníPlayStation
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android