Přes FaceTime už si zavoláte i na Androidu. Poradíme, jak na to

Komunikátor FaceTime byl odjakživa výsadou uživatelů Applu. Na zařízeních od jiných výrobců jej totiž nebylo možné používat, což zejména v době pandemie nebylo zrovna praktické. Apple však s příchodem iOS 15 toto změnil a dovolil službu využívat i na dalších platformách jako Android nebo Windows.

Jedno omezení však stále trvá. Hovor je nutné zahájit na Apple zařízení. V aplikaci je však nyní možné vytvořit odkaz pro hovor, tzv FaceTime link. Aplikace vám poté vygeneruje URL, které pošlete známému, a ten se může k hovoru připojit na libovolném zařízení. Je to sice trochu jako nošení dříví do lesa, ale funguje to. I zde stále platí i podpora skupinových hovorů a plné šifrování.

Volání na Androidu přes FaceTime je podporováno pouze skrze prohlížeč Google Chrome či Microsoft Edge. S jinými si nezavoláte, jen budete vyzváni k nainstalování těchto prohlížečů. Výhodou je, že dokud je odkaz na hovor platný, lze jej i skrze Android sdílet dalším lidem, kteří se mohou k hovoru připojit. Řešení sice není tak pohodlné, jako přímo přes aplikaci, ale i tak je příjemné, že Apple službu zpřístupnil jiným platformám alespoň tímto způsobem.

Více o FaceTime links:

Diskuze (11) Další článek: Týden mobilně: Státy, regulátoři a režimy proti velkým firmám. Co z toho má zákazník?

Témata článku: Apple, Android, Smartphony, iOS, Mobilní aplikace, Windows, FaceTime, Videohovory, Aplikace, Les, Hovor, Google Chrome, Zařízení, PandemieVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
7 ulítlých a podivných videoher, které stojí za to vyzkoušet

7 ulítlých a podivných videoher, které stojí za to vyzkoušet

Máte rádi podivnosti ve hrách? Pojďte se s námi podívat na ty nejlákavější šílenosti poslední doby.

Ladislav Novák
Téma
Historie chytrých hodinek. Od bláhové vize po Apple Watch

Historie chytrých hodinek. Od bláhové vize po Apple Watch

Chytré hodinky v dnešní době dokážou nahradit diář, telefon, radí vám jak spát nebo kdy vstát od pracovního stolu a protáhnut se. Připomeňte si některé jejich předky v časové ose.

Jan Spěšný
HodinkyHistorie
Družice Starlink pokryjí celý svět internetem již v srpnu. Připojení bude drahé, ale jen pokud máte jiné možnosti

Družice Starlink pokryjí celý svět internetem již v srpnu. Připojení bude drahé, ale jen pokud máte jiné možnosti

** Internet ze satelitů Starlink bude globálně dostupný v srpnu ** Oznámil to Elon Musk na veletrhu Mobile World Congress ** K pokrytí celého světa tak dojde minimálně o měsíc dříve

Karel Kilián
StarlinkPřipojení k internetuElon Musk