Přes WhatsApp si brzy napíšete i sami sobě. Chystá se i režim pro propojení více mobilních zařízení

  • Do WhatsApp se hrnou další novinky, nejprve začnou u bety
  • Nově si budete moci napsat zprávu sami sobě
  • V režimu Companion propojíte až čtyři mobilní zařízení

Betaverze aplikace WhatsApp se naučila další nové kousky, které se brzy dostanou do běžně dostupné verze. První novinkou je režim, v rámci něhož si můžete napsat sami sobě. Což je vhodné např. pro uložené určitých informací nebo pří sdílení souborů mezi všemi vašimi propojenými zařízeními. Např. můžete z mobilní aplikace WhatsApp poslat fotografii z telefonu a stáhnout si ji na počítači z desktopové aplikace.

Klepněte pro větší obrázek
V betaverzi WhatsAppu už si můžete napsat i „sami sobě“

Jak na to? Jednoduše bude stačit při psaní nového chatu ze seznamu vybrat sám sebe. Tyto chaty, které si píšete „sami sobě“ jsou viditelné ve všech propojených zařízení, a samozřejmě se jich týká i koncové šifrování. V betaverzi aplikace se také objevuje režim „Companion“, který dovoluje propojení aplikace ve vašem smartphonu s aplikací ve vašem dalším mobilním zařízení.

Při nastavování aplikace WhatsApp v tabletu stačí z horní nabídky vybrat položku „Propojit zařízení“. Ve smartphonu zvolíte funkci „Propojená zařízení“,  povolíte připojení nového zařízení (tablet nebo třeba druhý telefon) a namíříte displejem telefonu na druhé zařízení, na němž se ukazuje unikátní QR kód. Na podobném principu ostatně funguje i párování mobilní a desktopové aplikace. 

Klepněte pro větší obrázek
V režimu „Companion“ bude možné propojit až čtyři mobilní zařízení

Celkem je možné tímto způsobem spárovat až čtyři mobilní zařízení. Pokud vám někdo pošle zprávu, notifikace dorazí na všechny vaše spárovaná zařízení. Koncové šifrování zůstává u všech zařízení samozřejmě i nadále v platnosti. Nové funkce jsou prozatím součástí betaverze WhatsAppu, a jejich integrace do veřejně dostupné verze aplikace tedy ještě nějakou dobu potrvá.

Představení WhatsApp komunit:

Zdroj: Wabetainfo[1], Wabetainfo[2]

Diskuze (9) Další článek: Pokračujte s aktualizacemi, chyba byla opravena. Samsung opět zprovoznil updaty hodinek Galaxy Watch4

Témata článku: , , , , , , , Betaverze, Zařízení, Režim, Wabetainfo, Companion, Nastavování, Propojení, Vice, Rez, Android Beta, Mobilní zařízení, Aplikace,