Prestigio MultiPhone 5044 Duo: pod taktovkou ceny [recenze]

Podívali jsme se pod pokličku pětipalcového obra od Prestigia. Jak na nás zapůsobil, lze ho zahrnout do vánočních přání pro ježíška?
Kapitoly článku

Prestigio je mezi tuzemskými zákazníky, pro které hraje prim poměr ceny a výkonu telefonu, velmi oblíbenou značkou. Na MobilManii jsme se už s některými stájovými kolegy aktuálně recenzovaného modelu setkali. Prestigio Multiphone 5044 Duo je dalším modelem této značky, který se na český trh dostal letos na podzim s ambicemi stát se vlajkovou lodí této značky. Tímto modelem se chce Prestigio definitivně vymanit z nelichotivé škatulky druhořadého výrobce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prestigio MultiPhone 5044 Duo na tiskových snímcích

Prestigio MultiPhone 5044 Duo
rozměry a hmotnost: 142 × 65 × 8,4 mm, 130 g
displej: 5,0", kapacitní IPS LCD, 720 × 1 280, 294 PPI
sítě: GSM
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth null, GPS
paměť: 4 GB, microSD, RAM: 1 GB, baterie: 2 000 mAh
procesor: Mediatek MT6589 (4× Cortex-A7, 1 GHz, 28nm)
operační systém: Google Android 4.2 (Jelly Bean)
fotoaparát: 8MPx, video, autofocus, blesk
31 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Obsah balení

Balení je, jak u tohoto výrobce bývá zvykem, o malý krůček před srovnatelnými telefony konkurence. Ukrývá v sobě několik málo papírových pomocníků pro začátečníky, pecková sluchátka, USB kabel pro připojení k PC a dobíjení, síťový adaptér a bonusem je v tomto případě elegantní flipové pouzdro s funkcí automatického uspávání telefonu. To je vyrobeno z tvrzené koženky na jedné straně a materiálu připomínající semiš na straně druhé.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obsah balení je po vzoru předchozích modelů o něco bohatší než konkurence

Pouzdro je napevno přiděláno k zadnímu krytu telefonu, přičemž pokud by vám toto řešení nevyhovovalo, tak vězte, že výrobce do balení přidává i zadní kryt klasické konstrukce. Dodávaná pecková sluchátka působí laciným vzezřením a ve stejném duchu také hrají. Pokud tedy budete mít zálusk o jakýstakýs poslech, pak patrně sáhnete po aftermarket alternativě. Pokud hledáte kvalitní poslech, pak vás bohužel Prestigio zklame, neboť jeho zvukový výstup je průměrný a v celém spektru unylý.

Černý obdélník stokrát jinak a přeci stejně

Telefon se svým vzezřením mírně podobá Samsungu Galaxy S2, což v tomto případě není rozhodně na škodu. Působí solidním a konzervativním dojmem, takže neurazí oko žádného uživatele. Mírným zklamáním je pro mě opětovná přítomnost loga výrobce na zadní straně telefonu. Nedoved se ubránit dojmu, že kdyby zůstalo pouze u nápisu Prestigio, tak by telefon v pomyslné stupnici elegance povýšil.

Uživatelům s velkýma rukama bude telefon vyhovovat, jeho rozměry ho k tomu přímo předurčují. Naopak uživatelé s menším rukama by s ovládáním jeho rozměrného displeje mohli mít problémy. Pokud tedy budete zvažovat koupi telefonu, tak nebude od věci si jej pro jistotu raději předem vyzkoušet. Rozměry telefonu jsou 142 x 73 x 8,6 milimetrů a váha se zastavila na příjemných 130 gramech. Plastová konstrukce je velmi solidní, pevná a výrobce tak nijak nevybočuje z velmi dobrého standardu, který nastavil u předchozích modelů. Záda telefonu jsou lehce prohnutá a kolem celého přístroje se line černá linka z tmavého švindlchromu.

Klepněte pro větší obrázek
Telefon je mírně prohnutý po vzoru toho, co je dnes in a trendy

Levý bok telefonu je ve znamení ovládacích prvků pro regulaci hlasitosti, pravý zase ukrývá tlačítko pro vypínání/zapínájí přístroje. Dolní hrana telefonu ukrývá pouze mikrofon, na horní nalezneme zdířku 3,5mm sluchátkového jacku a microUSB konektor pro dobíjení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Doplňkové pozdro s aktivním flipem je velmi píjemný bonus, který Prestigio dává přímo do základního balení

Na zadním krytu je na první pohled patrná bublina integrovaného fotoaparátu, který dostal do vínku 8Mpix snímač s přisvětlením pomocí LED. Kamerka je schopna natáčet video v maximálním rozlišení 1080p při 30 snímcích za sekundu. Na to, jak dopadla v praxi, se podíváme v další kapitole článku. Na zadním krytu také krom loga výrobce nechybí ani výdech hlasitého reproduktoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pod zadním krytem se žádné novoty nekonají, průměrná baterie, dva sloty na SIM karty a jeden na kartu microSD

Pod krytem nalezneme akumulátor s kapacitou průměrných 2 000 mAh, dva sloty na SIM karty a jeden na kartu microSD. Opět nic nového pod sluncem, Prestigio je ve světě dualSIMů významným hráčem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prestigio PAP 5044 může potenciální zákazníky zaujmout jak cenou, tak i povedeným designem

Přední straně dominuje rozměrný 5“ IPS displej, který se výrobci opravdu povedl. Jeho zobrazovací schopnosti jsou v této cenové kategorii příjemným větříkem zářných zítřků, co nabídnou má rovněž do velikosti pozorovacích úhlů. Je vyroben technologií One Glass Solution (OGS) a nabízí HD rozlišení. FullHD by jistě bylo příjemnější, nesmíme ale zapomínat na pořizovací cenu celého přístroje. Nad displejem je umístěno několikero nezbytných senzorů, které nijak nevybočují ze standardní výbavy chytrých telefonů dnešních dní, a dále pak kamerka pro videotelefonování. Ta dostala do vínku 2Mpix snímač a s jejím použitím se tak dá počítat i jinde než na papíru.

Témata článku: Prestigio, Android, Smartphony, Recenze, DualSIM, Plastová konstrukce, Prestigio MultiPhone 5044 Duo, Průměrná baterie, Takt, Významný hráč, Běžná práce, Malý krůček, Celkový vzhled, Výhodný poměr, Nezbytný senzor, Srovnatelný telefon, Endrle, Pře, Dolní hrana, Bída, Multi, Zálusk, Duo, Hlavní bod, Běžný poslech, Telefony s Androidem na Heureka.cz