Příhoda: utopený a napůl shořený mobil, co i přesto fungoval

Představte si mobil, který nešťastnou náhodou spadne do potoka a po vylovení jeho část navíc shoří v plamenech, a přesto funguje. I to se může stát, jen nad tím člověk hodně dlouho žasně. A přitom jiný mobil po drobném deštíku už nikdy nezapnete. Musíte mít prostě štěstí...
Příhoda: utopený a napůl shořený mobil, co i přesto fungoval

Příspěvek čtenáře: Již více než tři roky provádíme drobné opravy mobilů. Práce je tolik, že téměř nevnímáme, co se děje za okny. Léto však poznáme bezpečně. Množí se „utopenci“ (utopené přístroje). Čistili jsme již přístroje utopené v pivu, okurkách, polévce, oleji, WC a jiných blíže nespecifikovaných kapalinách.

Jak je možné utopit mobil v záchodové míse? „Jednoduše“, odpoví pán v nejlepších letech. „Ukončil jsem hovor a mobil strčil do kapsy od trenýrek. Po chvíli jsem na něj pochopitelně zapomněl. Má oblíbená káva mi trochu protáhla střeva, tudíž jsem prchnul na WC. Rychle stáhnu trenýrky. Žbluňk – stolice to nebyla.“ Výlov mobilu již popisovat nebudu.

Asi nejkurioznější případ se stal nedávno. Při přeskakování potoka vypadl zákazníkovi mobil z kapsy. Rovnou do potoka, (bez obalu). Po chvíli ho vylovil. Vědom si toho, že mokrý mobil není radno zapínat, nechal ho sušit. Nejprve na sluníčku, později u táboráku. Zpočátku byly plameny malé a daleko. Později už nikoli. „Hoří Ti mobil!“ zavolal kdosi. Vzpamatoval se až ve chvíli, kdy byl telefon v plamenech. Vytáhl tedy mobil z ohně, (připomínal hodně propečenou bramboru) sfouknul plameny, nechal plast zchladnout a pak to nastalo. Po zapnutí, k údivu kolem stojících se telefon přihlásil do sítě a kromě vyzvánění (upečený piezo-měnič) fungoval! Přehodili jsme mu tedy kryty, „zvonítko“ a telefon funguje dodnes! Končí to jako pohádka, happyendem.

Obrázky spáleného torza mobilu (vnitřek už zde chybí):

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Příspěvek včetně foto jsme obdrželi z prodejny Elnet-mobil.

Diskuze (33) Další článek: Společnost Sony prodala 560 tisíc špatných mobilů

Témata článku: Pře, Mobil, MOBI, Happyend