Připomínka temných časů. Mobilní hra Svoboda 1945: Liberation nás vrátí do období mezi dvěma totalitami

Na naše národní dějiny bychom neměli zapomínat, i když jsou v mnoha ohledech temné a ze současného pohledu skoro nepředstavitelné. Interaktivní hra Svoboda 1945: Liberation vás vtáhne do křehkého období naší historie na konci druhé světové války a nastupujícího komunismu. Hra je vytvořená formou komiksové grafiky kombinované s hranými rozhovory, které se snaží hráčům nabídnout různé úhly pohledu na tehdejší dobu.

Hra volně navazuje na předchozí počin studia Charles Games – hru Attentat 1942, která byla kvůli svému reálnému pojetí druhé světové války včetně tehdejší symboliky odstraněna z marketů App Store i Play. Nová hra si však realitu také nijak nepřikrášlila, naopak je prvním mobilním počinem, kde se otevřeně řeší temné události naší historie jako byl pochod smrti či osvobození od nacismu.

Hra začíná tím, že přijíždíte do malé vesnice zvané příznačně „Svoboda“ v česko-německém pohraničí. Zde budete řešit případ, jehož kořeny právě sahají až do období druhé světové války a vaším úkolem bude rozplést celý příběh. Hra má velice povedenou grafiku. Ostatně její tvůrci mají s podobnými hrami zkušenosti. Na svém kontě už s minulým dílem mají ocenění za Českou hru roku 2017, německou prestižní cenu A MAZE a dokonce byli nominování i na Apple Design Award. I nová hra už získala několik nominací. Hra Svoboda 1945: Liberation vychází na Apple App Store v češtině i angličtině.

Upoutávka na hru:

Diskuze (1) Další článek: Týden mobilně: Virtuálové jako cesta k levným datům? Pomoci má regulace ČTÚ

Témata článku: iPhone, Smartphony, iOS, Mobilní aplikace, Apple App Store, Mobilní hry, Historie, Grafika, Připomínky, Hra, App Store, Mobilní hra, SvobodaRychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

** USB-C konektor k telefonu neslouží jen pro připojení nabíječky a sluchátek ** Přes redukci k němu připojíte klávesnici, myš, externí disk, zvukovou kartu, tiskárnu nebo třeba bicí ** Základem je redukce a aplikace, která u vašeho telefonu uvěří podporu OTG

Martin Chroust
OTGAndroid