Připravované mobily pro rok 2007

Co nás čeká? Přinášíme obsáhlý přehled telefonů, které se teprve chystají do prodeje.

HTC Kaiser

Nástupce starších PocketPC modelů TyTN a Herald nabídne QVGA displej, 400MHz procesor, Wi-Fi a Bluetooth. Chybět nebude ani podpora UMTS (HSDPA), nebo výsuvná hardwarová klávesnice. Příjemnou změnou bude integrovaný GPS přijímač, HTC Kaiser se tak postaví proti chystanému E-Tenu M700.

htc_kaiser.jpg

Plánované uvedení na trh: neznámé
Předběžná cena: zatím nebyla stanovena


HTC Elf

Přístroj s prozatímním označením Elf bude levným Windows Mobile (PocketPC edition) komunikátorem pro nenáročné. Tomu bude odpovídat cena, ale samozřejmě také výbava: 2,8" dotykový QVGA displej, 200MHz procesor, GSM  a Bluetooth. Wi-Fi nebo UMTS bychom u něj ale hledali marně. Doba uvedení na český trh je nejasná.

htc_elf.jpg

Plánované uvedení na trh: neznámé
Předběžná cena: zatím nebyla stanovena


HTC Love

HTC Love je multimediální verzí dnes hojně prodávaného HTC Artemis, oproti němu však postrádá GPS přijímač. Nabídne FM rádio, 2Mpx fotoaparát a kolečko Jog-Ball pro snadné ovládání. Podpora UMTS chybí, telefonní funkce tak zajišťuje pouze GSM modul s podporu GPRS/EDGE. Love se brzy začne prodávat pod označením HTC P3340.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HTC Love brandovaný jako Dopod M700

Více informací: první pohled
Plánované uvedení na trh: 1. čtvrtletí 2007
Předběžná cena: zatím nebyla stanovena


HTC Panda

HTC Panda bude zařízení s příjemně velkou úhlopříčkou displeje (3.5"), ale kupodivu slabším rozlišením QVGA. Svižný chod by mu měl zajistit 400MHz procesor, chybět nebude Wi-Fi, ani Bluetooth. Bohužel i u Pandy se zapomnělo na podporu sítí třetí generace, a tak se budeme muset spokojit jen s GSM modulem (GPRS, EDGE).

Plánované uvedení na trh: neznámé
Předběžná cena: zatím nebyla stanovena


HTC Omni

Omni by měl být nástupcem legendárního modelu HTC Universal. Do dnešního dne se sice neobjevila žádná fotografie, ale konstrukce by měla být podobná předchůdci, který připomíná zmenšený notebook, nebo tablet. Těšit se tedy můžeme na otočný kloub, prostornou hardwarovou klávesnici, nebo 3,6" VGA displej. Omni by měl ale nabídnout mnohem rychlejší procesor, podporu 3G včetně rychlých dat HSDPA. Po svém uvedení se Omni stane novou vlajkovou lodí HTC.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Předchůdce HTC Omni: HTC Universal, neboli Otek 9000

Plánované uvedení na trh: neznámé
Předběžná cena: zatím nebyla stanovena


HTC Wings

Tato novinka bude znamenat revoluci mezi smartphony s Windows Mobile. Konstrukčně bude vycházet z modelů Vox / Libra, nabídne klasickou numerickou a zároveň také výsuvnou QWERTY klávesnici. Chybět nebude Wi-Fi, ani Bluetooth. Také telefonní funkce budou zvládnuty na jedničku, můžeme se těšit na 3G, pro účely videokomunikace je připravena malá CIF kamerka na přední straně přístroje. HTC Wings dostane do vínku GPS přijímač, který u chytrých telefonů také nebývá příliš častým jevem.

htc_wings.jpg

Plánované uvedení na trh: 2. čtvrtletí 2007
Předběžná cena: zatím nebyla stanovena


HTC Vox / HTC Libra

Obě chystaná zařízení jsou technicky téměř shodná, Vox má klasický GSM modul, Libra je uzpůsobena pro americké sítě EVDO. Půjde o relativně jednoduché chytré telefony (v porovnání s HTC Wings) s aktivním TFT displejem o rozlišení 240x320 bodů a úhlopříčkou 2,4". Kromě pohodlné QWERTY klávesnice oba modely nabídnou také 64MB RAM, 128MB ROM, WiFi, Bluetooth a 2Mpx fotoaparát.

htc_s710_vox.jpg

Více informací: první informace, hardwarové parametry v Katalogu 
Plánované uvedení na trh: 1. čtvrtletí 2007
Předběžná cena: zatím nebyla stanovena


HTC Cavalier

„Kavalír“ je značně vylepšenou verzí smartphonu HTC Excalibur. Posílen bude o 400Mhz procesor, nebo podporu UMTS/HSDPA. Bezdrátové technologie budou zastoupeny Wi-Fi a Bluetooth. Pro pohodlné psaní je připravena QWERTY klávesnice. Další informace o Cavalieru naleznete v tomto článku. Tento smartphone se bude oficiálně prodávat pod označením HTC S650.

htc_s650_cavalier.jpg

Více informací: první informace
Plánované uvedení na trh: neznámé
Předběžná cena: zatím nebyla stanovena


HTC ???

Po delší odmlce by se letos měl objevit i nový véčkový smartphone. Zatím není známé jeho jméno, ale několik technických vlastností se objevilo. Mělo by se jednat o stylový telefon, který kromě podpory GSM, Wi-Fi a Bluetooth nabídne také integrovaný GPS přijímač. Díky své konstrukci nabídne dva displeje, oba budou barevné, vnitřní by měl mít rozlišení QVGA (240 × 320 bodů).

htc_unknown.jpg

Plánované uvedení na trh: neznámé
Předběžná cena: zatím nebyla stanovena


HTC Athena

Athena bude zcela netradičním Windows Mobile 5.0 komunikátorem. Nabídne extrémně vysoký výkon, prostorný VGA displej (úhlopříčka 5") a odnímatelnou klávesnici. Pohánět jej bude procesor Intel Xscale 624Mhz. Otazníky visí nad velikostí paměti, některé zdroje hovoří o kombinaci pěkných 256MB ROM / 128MB RAM, jinde se uvádějí klasické hodnoty 128MB ROM / 64MB RAM. Kromě toho Athena nabídne i vlastní 8GB pevný disk a slot na karty typu miniSD.

htc_x7500_athena.jpg5.jpg 

Telefonovat se bude kromě GSM také přes 3G, data budou svištět skrz kanály EDGE a dokonce až HSDPA. Bezdrátovou konektivitu zajistí Wi-Fi a Bluetooth 2.0 moduly. Pro pořizování fotografií bude připraven 2Mpx fotoaparát (občas se uvádí i 3Mpx) s přisvětlovací diodou. Kamerka pro videohovory na přední straně bude mít tradiční rozlišení VGA (640 × 480 bodů). Rozměry Atheny jsou 133 × 97 × 20 mm, tloušťka odnímatelné hardwarové klávesnice je 4 mm. Hmotnost se zastavila na poměrně vysoké hodnotě 350gramů.

Více informací: první pohled
Plánované uvedení na trh:
 1. čtvrtletí 2007
Předběžná cena: přibližně
1700 USD

Témata článku: HTC, LG, Motorola, Nokia, Samsung, , E-Ten X500 , E-Ten X500+, HTC Tytn, LG KG800 Chocolate, Motorola Fone F3, Motorola Razr, Motorola Razr Maxx, Motorola Rokr E6, Nokia 2626, Nokia 6290, Nokia 6300, Nokia E90, Nokia N75, Nokia N93i, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Samsung C300, Samsung E250, Samsung E420