Připravovaný čipset Kirin 1020 má být až o 50 % výkonnější než Kirin 990

I když byl zatím nejvýkonnější čipset od Huawei, Kirin 990, představen teprve začátkem září v Berlíně. Polovodičová firma HiSilicon patřící pod Huawei vyvíjí ještě výkonnější čipset, který se do smartphonů dostane v příštím roce. Nová generace mobilního high-end čipsetu s kódovým označením „Baltimore“ by se měla ve finále nazývat Kirin 1020. A  výkonu bude mít doslova na rozdávání, oproti Kirinu 990 se očekává nárust surového výpočetního výkonu až o 50 procent!

Kirin 1020 má být doslova „výkonná bestie“. Čipset bude vyráběn ještě efektivnějším 5nm procesem, a jeho nejvýkonnější jádra budou typu Cortex-A78. Huawei tak u svých čipsetů poměrně překvapivě přeskočí řadu ARM jader Cortex-A77, na nichž běží např. MediaTek Dimensity 10,0 nebo Snapdragon 865. Prvním modelem na novém čipsetu bude zřejmě Huawei Mate 40, čipset totiž nebude oficiálně představen dříve, než v září příštího roku.

Řada Huawei P40 tak bude zřejmě stále postavena na Kirinu 990. U modelu P40 Pro se očekává hned pět zadních fotoaparátů, P40 Lite by měl jít na trh dříve. Designově bude inspirovaný čínskou verzí Huawei Nova 6 SE.

Zatím nejvýkonnější čipset od HiSilicon - Kirin 990:

Zdroj Mydrivers

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (5) Další článek: Mezi prvními městy s 5G sítí budou v ČR Karlovy Vary, Ústí nad Labem a Jeseník. Vybudují ji s Vodafonem

Témata článku: Huawei, Sítě 5G, Mobilní čipsety, Spekulace, 5nm, Snapdragon 865, HiSilicon, ARM, Kirin, Berlín, MediaTek Dimensity, Dimensity, Jádro, Model, Čipset, Čipset Kirin, Mydrivers


Určitě si přečtěte