Připravovaný Huawei Mate 40 Pro je zřejmě blízko. Bude to první mobil s Harmony OS?

Podle sílících zákulisních spekulací to vypadá, že Huawei brzy představí očekávanou řadu smartphonů Mate 40. Ta by mohla zahrnovat hned několik modelů, přičemž stěžejní bude pravděpodobně opět Mate 40 Pro. Jeho možnou podobu už dříve namodeloval podle uniklých CAD výkresů portál Pricebaba spolu s twitterovým účtem @OnLeaks.

Smartphone má přinést výrazný kruhový modul fotoaparátu, sestavení jednotlivých objektivů a dalších prvků se ale ještě může od renderů lišit. Nedávno se čínské sociální síti Weibo objevily obrázky údajných originálních zadních krytů pro Mate 40 Pro, které chrání i samotný modul a z průřezů pro jednotlivé objektivy je patrné netradiční rozmístění po obvodu kruhu.

Hrozí nedostatek čipsetů

Mate 40 Pro by měl přinést první 5nm čipset s integrovaným 5G modemem. Nejčastěji zatím padá název Kirin 9000 5G. Huawei se pravděpodobně bude potýkat s nedostatkem této komponenty, a to kvůli americkým sankcím, které letos 15. září ukončily výrobu procesorů Kirin u tchajwanské firmy TSMC. Od ní Huawei mělo objednat celkem 15 milionů čipsetů, vyrobit se ale stihlo jen 8,8 milionu.

Zároveň se také spekuluje o tom, že právě zařízení s Kirinem 9000 budou první, na kterých poběží vlastní operační systém Harmony OS 2.0. Jeho nasazení do mobilů výrobce na vývojářské konferenci HDC sliboval na rok 2021. Mate 40 Pro by tak mohl být první, který jej dostane. Pravděpodobně ale ne hned při uvedení, kdy ještě poběží na open-sourcovém Androidu (AOSP) s nadstavbou EMUI. Konkrétní datum uvedení nové rodiny smartphonů ještě známo není.

Via: GSMArena.com, HuaweiCentral.com, Gizmochina.com

Diskuze (2) Další článek: Už žádné čekání na přepojení. Google má službu, která frontu na infolince „vystojí“ za vás

Témata článku: Huawei, Android, Smartphony, Vlajková loď, Harmony OS, Spekulace, EMUI, Kirin, TSMC, Cad, Čipset, Mobil, AOSP, Objektiv, KirinemJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny