Proč byste měli chtít přídavnou termokameru k mobilu? Aby vás nikdo nešmíroval na hotelu

V americkém Las Vegas právě odstartoval největší světový veletrh spotřební elektroniky CES 2022. Vystavují zde stovky tradičních i méně známých značek, každý se snaží zaujmout. Když už ne úplně přelomovou technologií, tak alespoň novým způsobem využití technologií již známých.

Klepněte pro větší obrázek
Termokamera v mobilu poslouží například k měření lidské teploty

To je i případ čínské společnosti Guide Sensmart, která do Států přivezla novou řadu modulů s termokamerou MobIR 2. Příslušenství se jednoduše připojí přes USB-C konektor prakticky k libovolnému smartphonu s Androidem. Hlavní inovací v tomto směru má být možnost automatického ostření, která u termokamer dosud není úplně běžná. Autofokus zajišťuje integrovaný infračervený modul WLP.

Dva moduly k různému použití

Řada přídavných termokamer zahrnuje dvojici modelů. MobIR 2T je vybaven 3,2mm objektivem a je určen pro měření lidské teploty, tak i měření průmyslové teploty neživých objektů. Jeho přesnost ±2 °C má být srovnatelná s testovacími nástroji průmyslové třídy. Pokud jde o MobIR 2S, ten je dodáván se 7mm objektivem a je schopen nočního vidění s dosahem 100 m spolu s průmyslovým měřením teploty.

Klepněte pro větší obrázek
Výrobce ukazuje rozdíl mezi záběrem z termokamery s autofokusem a bez něj

Zařízení lze využít k nejrůznějším scénářům, ať už k pouhému zobrazení noční scény, k bezkontaktnímu měření teploty lidí i neživých objektů, k domovním prohlídkám a zjišťování unikajícího tepla z budov, k nočnímu vidění až na vzdálenost 100 metrů (s modulem MobIR 2S) a dalším.

Výrobce své zařízení už nyní prodává na čínském portálu Alibaba za 399, resp. 459 dolarů (cca 8 800 až 10 100 Kč bez daně). Právě na e-shopu se objevují vizuály k dalšímu, poněkud kurióznímu „uživatelskému scénáři“, v němž můžete termokamery použít. Při příchodu na hotelový pokoj si máte proskenovat všechny stěny, abyste odhalili případné odposlouchávací štěnice nebo skryté kamery. V Číně zřejmě běžná hotelová praxe...

Co uděláte první, když dorazíte na hotel? Zjistíte, jestli vás nenapíchli:

Diskuze (21) Další článek: Loňské eSko pro letošní fanoušky. Samsung Galaxy S21 FE pohání Snapdragon 888

Témata článku: Android, Technologie, CES, Bezpečnost, Čína, Příslušenství, Termokamera, Měření, Alibaba, Modul, Hotel, Auto OS, Veletrh, Spotřební elektronika, Teplota, Mobil, Pro +, Las Vegas, Telefony s Androidem na Heureka.cz