Proč to někdo nevymyslel už dávno? Apple ukázal praktický zlepšovák pro iPad a tužku Pencil

Tablety od Applu se od doby, kdy byla představena tužka Apple dočkaly daleko širších možností využití a staly se tak ještě populárnější nejen mezi grafiky, kterým umožnili psát a kreslit. Tužka je však velmi přínosná i při běžném používání díky své rychlé odezvě a povedenému tělu, které připomíná běžnou tužku.

Klepněte pro větší obrázek
Nenápadný malý slot může výrazně pomoci s tužkou nejen při cestování. Apple Pencil ochrání i nabije zároveň 

Pak ale každý uživatel pocítí ten nepříjemný moment, když s tužkou skončí a chce ji někam odložit. U první generace tužky měl naprostou smůlu a musel ji hlídat, u té druhé už naštěstí Apple přidal magnet na bok tabletu, kam se pevně přichytí a zároveň i dobíjí. Ale ani to není zdaleka ideální řešení.

To poznáte během cestování, kdy je tato konstrukce rovněž nepraktická a na tabletu v tašce nemusí dostatečně pevně držet a může dojít i k jejímu poškození. V novém patentu firma konečně ukazuje, jak elegantně a snadno lze toto vyřešit. Řešením mají být nové pouzdro. Na schématických obrázcích vypadají jako dnešní Magic Keyboard nebo Smart Keyboard Folio, ovšem s jedním zásadním vylepšením.

Pouzdro se slotem v kloubu

V kloubu pouzdra totiž mají integrovaný slot pro tužku Apple Pencil. Tato naprostá drobnost tak konečně může vyřešit problém s tužkou během cestování. Apple navíc ukazuje, že slot pro Pencil bude vybaven i systémem nabíjení, takže i když nebude připojena k tabletu stále se vám bude dobíjet.

Nové pouzdro bude mít však i další výhodu. Bude mít totiž i novou polohu, kdy si tablet budete moci ještě více položit pro pohodlnější psaní či kreslení. Díky integrovaným senzorům v pouzdře navíc bude možné na iPadu zautomatizovat spuštění vybrané aplikace ve chvíli, kdy tablet do této polohy nastavíte. Když tablet položíte, mohou se vám například samy otevřít Poznámky či jiné aplikace.

Jak už bylo zmíněno, zatím se jedná pouze o podaný patent, ovšem vzhledem k tomu, jak jednoduše vypadá jeho realizace věříme, že by mohlo jít o jeden z těch, kterých se časem skutečně dočkáme. Navíc by konečně došlo k výraznému zlepšení uživatelského zážitku. Uvidíme, zda a kdy se v Cupertinu odhodlají k jeho realizaci.

S touto zábavnou reklamou Apple představil první Magic Keyboard:

Zdroj: PatentlyApple

Diskuze (27) Další článek: Na český trh míří další čínská značka. Tecno nabídne levné telefony ve dvou řadách

Témata článku: Apple, Příslušenství, iPadOS, Apple Pencil, iPad, Patent, Obaly a pouzdra, Tužka, SMART keyboard folio, Pouzdro, Úkaz, Kloub, Magic Keyboard, Cupertino, Zlepšovák, Cestování, Slot, Pro +, iPady na Heureka.cz