Programy, které by ve vašem Pocket PC neměly chybět (1.část)

Pro kapesní počítače na platformě Pocket PC existuje nepřeberné množství programů. Ty se liší svým zaměřením, cenou a mimo jiné i užitečností a praktičností. V článku si představíme několik programů, které jsem za dobu používání PDA vyhodnotil jako nejužitečnější.
Programy, které by ve vašem Pocket PC neměly chybět (1.část)

Krása kapesních počítačů spočívá v jejich snadné softwarové rozšiřitelnosti. Pro platformu Pocket PC existují tisíce programů nejrůznějšího zaměření a dnes a denně přibývají desítky dalších. Ne všechny programy jsou však užitečné, praktické, uživatelsky přívětivé či odpovídající své ceně. Na následujících řádcích si blíže představíme několik aplikací, které mají v mém PDA dlouhodobě rezervován kousek paměti. Snažil jsem se vybrat programy nabízené zdarma, možná zde naleznete alternativu k programu, za který musíte platit. Jsem si samozřejmě vědom, že má každý uživatel jiné priority využití svého PDA.

WIS Bar

zdarma
www.walkers.ne.jp

WIS Bar považuji za vůbec nejdůležitější a nejužitečnější aplikaci ve svém kapesním počítači. Proč? WIS Bar je jakýsi správce běžících aplikací, který okupuje horní systémovou lištu. Velmi se mi líbí možnost skrýt zbytečný název Start (menu se otevře klepnutím na vlaječku) a ušetřené místo věnovat drobným ikonkám symbolizujícím spuštěné programy. Ať jste kdekoli v menu či v programu, díky horní liště se můžete jednoduše přepnout do programu druhého. Přesně jako u stolních Windows, multitasking tedy využijete naplno. Wis BAR nabízí mnoho nastavení vzhledu a obsahu horní lišty: datum, kapacita baterie a paměti, ikonu pro návrat do Today obrazovky (velmi návykové), křížek, jehož delším podržením dojde k úplnému zavření aplikace, a konečně šipku. Pod tou se skrývá výčet spuštěných programů s možností jejich rychlého ukončení. Vzhled horního pruhu si můžete změnit, včetně ikonek. Program je zdarma, takže pokud WIS Bar ještě nemáte, doporučuji užít výše zmíněný odkaz.

Klepněte pro větší obrázek

Na WIS Bar jsme se podrobně podívali v tomto článku.

Acrobat Reader for Pocket PC

zdarma
www.adobe.com

Acrobat Reader zná jistě každý uživatel stolního PC. Čteme v něm manuály, ale i časopisy v elektronické podobě. Právě díky aplikaci Acrobat Reader for Pocket PC si můžete přečíst elektronickou podobu svého oblíbeného časopisu kdekoli. Máte-li obavu ze svižnosti práce (ano, časopisy v PDF jsou vcelku komplikované), mohu vás uklidnit. Díky silnému procesoru je práce opravdu svižná. Velkou výhodou je cena, Adobe nám Reader poskytne zdarma. Nevýhodou je snad jen paměť, kterou si Acrobat Reader v PDA ukousne: 4MB je dost.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Podrobnou recenzi na Acrobat Reader for Pocket PC hledejte zde.

Pocket DivX

zdarma
projectmayo.com

Mnoho uživatelů považuje schopnost kapesních počítačů přehrávat video za zbytečnou. Já se k nim nepřidám. Spojení digitální kamera či počítačový TV tuner – DivX – PDA nabízí nespočet možností. Svůj oblíbený seriál, který nestíháte, si můžete přehrát o polední pauze, záběry svých blízkých z kamery vás potěší kdekoli. Můžete bavit sebe i své kamarády a kolegy humornými videíčky, kterých se ve vlnách internetu topí tisíce. Program Pocket DivX je kvalitním přehrávačem.

Klepněte pro větší obrázek

Tvorbou videa pro kapesním počítače jsme se již na Mobilmánii zabývali.

Engineering Calculator

zdarma 
www.aidem.com.tw

Jistě mi dáte za pravdu, že nám toho standardní kalkulačka Pocket PC moc nevypočítá. Chcete-li rozšířené funkce, vyzkoušejte Engineering Calculator. Nabízí příjemné prostředí, snadné ovládání a samozřejmě mnoho funkcí.

Klepněte pro větší obrázek

Where Is My RAM?

zdarma
www.mypaq.net

Název programu vypovídá o všem. Došlo vám místo v PDA? Ptáte se, kam že se ta paměť vytratila? Pozvěte si detektiva – program Where Is My RAM?. Spustíte aplikaci a než řeknete známé slůvko „švec“, WIMR vyšpehuje, co že se vám v paměti tak rozpíná. Výpis adresářů je seřazen od největšího po nejmenší, vnořením do daného adresáře můžete zjistit velikost konkrétních podadresářů či souborů. Samozřejmostí je zjištění zaplnění paměti ROM či paměťové karty. WIMR je jednoduchý, užitečný a je zdarma. Určitě jej vyzkoušejte.

Klepněte pro větší obrázek

MobiPocket Reader

zdarma
www.mobipocket.com

Program MobiPocket Reader slouží ke čtení elektronických knih. Ptáte se k čemu, když máme Microsoft Reader? Zřejmě nejpádnějším důvodem je existence serveru Palmknihy (www.palmknihy.cz), který nabízí opravdu nepřeberné množství elektronických knih a dokumentů nejrůznějších žánrů a zaměření. Všechna díla jsou nabízena zdarma, jelikož nepodléhají autorskému zákonu. Jestliže rádi čtete, stáhněte si Mobipocket Reader a navštivte server Palmknihy.cz.

Klepněte pro větší obrázek

I o MobiPocket Readeru jsme na MobilManii již psali.

Příště pokračujeme

V příští části se podíváme na programy jako Word Offline Client, ICQ for Pocket PC či PQ View. Jestliže máte i vy své oblíbené programy, bez kterých si své PDA nedokážete představit, podělte se s námi v diskusním fóru.

Diskuze (36) Další článek: Co je lepší: Nokia 3310 nebo 2100?

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Pocket, Walker, Program, Kter, Ušetřené místo, VašNová generace pamětí DDR5 není bez zádrhelů. Není lepší zůstat u DDR4?

Nová generace pamětí DDR5 není bez zádrhelů. Není lepší zůstat u DDR4?

Spolu s procesory Intel Alder Lake přicházejí na trh i RAM DDR5. Nabídnou vyšší rychlosti, větší kapacity, nižší pracovní napětí i lepší možnosti taktování. Zádrhelem jsou vyšší ceny a neuspokojivé výsledky v praxi. Nevyplatí se spíše počkat a zůstat u DDR4?

Jan Pánek
Paměti
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Recenze multiplayeru Halo Infinite. Konečně pořádná střílečka!

Recenze multiplayeru Halo Infinite. Konečně pořádná střílečka!

Tento rok byl, co se týče multiplayerových stříleček, plný zklamání. Do hry konečně vstupuje Halo a to, zdá se, ukáže přesně to, co bychom si přáli. Hra je oficiálně stále v betě a již nyní je jednou z nejnávykovějších her roku.

Vojtěch Matušinský
Halo InfiniteRecenze
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály