Programy, které by ve vašem Pocket PC rozhodně neměly chybět (2.část)

Pro kapesní počítače na platformě Pocket PC existuje nepřeberné množství programů. Ty se liší svým zaměřením, cenou a mimo jiné i užitečností a praktičností. V druhé části si opět představíme několik programů, které jsem za dobu používání PDA vyhodnotil jako nejužitečnější.
Programy, které by ve vašem Pocket PC rozhodně neměly chybět (2.část)

Krása kapesních počítačů spočívá v jejich snadné softwarové rozšiřitelnosti. Pro platformu Pocket PC existují tisíce programů nejrůznějšího zaměření a dnes a denně přibývají desítky dalších. Ne všechny programy jsou však užitečné, praktické, uživatelsky přívětivé či odpovídající své ceně. V druhém pokračování našeho miniseriálu si opět blíže představíme několik aplikací, které mají v mém PDA dlouhodobě rezervován kousek paměti. Snažil jsem se vybrat programy nabízené zdarma, možná zde naleznete alternativu k programu, za který musíte platit.

PocketMusic 1.1

www.pocketmind.com
zdarma

Program PocketMusic si dovolím označit jako nejlepší přehrávač empétrojek v dnešní době. Tvůrci se nechali inspirovat známým WinAmpem a myslím, že to nebylo na škodu. Program se dobře ovládá, zobrazuje seznam všech skladeb, nabízí zvukový ekvalizér. Pochvalu si zaslouží ovládání hlasitosti. Jistě jste při poslechu hudby v jakémkoli jiném programu zjistili, že lze hlasitost ovládat jen ve stupních a nikoli plynule. A protože zákon schválnosti platí vždy a všude, jeden stupeň byl příliš potichu a další už moc hlasitě. Minulý čas jsem v předchozí větě užil záměrně, stáhněte si PocketMusic a vychutnejte si plynulé nastavení hlasitosti. Parádička! Program si rozumí s playlisty i ID3Tagy, zvládá jakýkoli datový tok včetně VBR.

Klepněte pro větší obrázek

Pod lupou jsme se na PocketMusic již podívali.

World off-line

www.sunnysoft.cz
cena: 279 Kč

Český program World off-line je velmi dobrou náhradou za pochybně fungující a omezení plnou službu AvantGo. Jestliže jste o této službě ještě neslyšeli, vězte, že svému majiteli po připojení k internetu stáhla obsah vybraných e-zinů přímo do PDA a ten mohl informace v klidu vstřebat cestou do práce či v další volné chvíli. AvantGo však prochází obdobím krize, vyskytla se velká omezení a nemožnost podrobného nastavení žádaných informací. Program World off-line stahuje přes PC připojené k internetu obsah stránek a ukládá je k pozdějšímu přečtení. Ohromnou výhodou je nespočet možností nastavení. Od celkové velikosti daného kanálů, ne/povolení obrázků (popřípadě jejich velikost), ne/povolení přístupu na jiné servery a mnoho dalšího. Jestliže nemáte čas číst novinky přímo na PC, vyzkoušejte World off-line. Jde o skutečně dobrý software.

Klepněte pro větší obrázek

Chcete vědět další podrobnosti o programu World off-line? Mrkněte sem.

PQView

www.hanaho.com
zdarma

Barevný displej se pomalu ale jistě zabydlel ve většině kapesních počítačů. Byla by škoda jej využít jen a pouze k PIM aplikacím či surfování na internetu. Dříve nebo později se ve vašem PDA nějaký ten obrázek objeví. Rodiny, blízkých, přátel, či jen humorné obrázky pro pobavení svého okolí. Zobrazit obrázky umí sice integrovaný Internet Explorer for Pocket PC, zjistíte však, že není ani rychlý, ani pohodlný. Pro práci s obrázky se mi osvědčil program PQView. Je nabízen zdarma, umí toho hodně a je rychlý. Co víc si přát?

Klepněte pro větší obrázek

ICQ for Pocket PC

www.icq.com
zdarma

Když se řekne on-line komunikace, na mysl se vydere zelená kytička a ICQ; celosvětově oblíbený program, který umožňuje rychlé zasílání zpráv. Jestliže máte komunikátor, nebo mobilní telefon podporující datové přenosy (nejlépe GPRS), můžete být se zelenou kytičkou čtyřiadvacet hodin denně vždy a všude. ICQ for Pocket PC je sice značně ořezané a nenabízí zdaleka tolik funkcí, jako verze stolní, to základní však zvládá: zasílat textové zprávy, a to bez přehnaných nároků na přenos dat. Jestliže pro připojení užijete výše zmíněné GPRS, hodinový „pokec“ z kopce či hospůdky vás vyjde na koruny.

Klepněte pro větší obrázek

Naši recenzi programu ICQ for Pocket PC si můžete přečíst zde.

Pocket Screen Capture

http://www.cetoolbox.com/PocketScreenCapture
zdarma

Název programu mluví za sebe. Pocket Screen Capture umožní „típat“ obsah obrazovky. Celá práce s programem je jednoduchá: spustíte program, načež vyskočí malé okno informující, že se po stisku OK odpočítá pět sekund a obrazovka se uloží do kořenového adresáře Temp. Program ukládá obrázky jako dekomprimované BMP. Pocket Screen Capture mi dobře slouží již více jak rok; všechny obrázky v mých článcích o Pocket PC jsou pořízený právě tímto programem.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

MultiIE

www.southwaycorp.net
cena: 14,95 dolaů

MultiIE zachraňuje to, na co se u Microsoftu při vývoji Pocket Internet Exploreru pozapomnělo: možnost současného otevření více oken, uložení stránky pro čtení offline a několik dalších možností. Jestliže se připojujete k internetu pomocí časově účtovaných přenosů (HSCSD, CSD), může vám MultiIE ušetřit nějakou korunu.

Klepněte pro větší obrázek

O programu MultiIE jsme již psali.

Příště pokračujeme

I v dalším díle se podíváme na zajímavé a užitečné programy pro kapesní počítače na platformě Pocket PC. A opět platí: jestliže máte i vy své oblíbené programy, bez kterých si své PDA nedokážete představit, podělte se s námi v diskusním fóru.

Diskuze (30) Další článek: Každý druhý Čech má Nokii

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Program, Vaš, Pocket, Dobrý software, KterHity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vampire The Masquerade: Swansong se odkládá o několik měsíců

Vampire The Masquerade: Swansong se odkládá o několik měsíců

Vypadá to, že odklady her v dohledné době jen tak nepřestanou. Tentokrát přišla řada na přírůstek do univerza Vampire The Masquerade.

Martin Nahodil
OdkladVampire: The Masquerade - Swansong