Prohlédněte si olympioniky v rozšířené realitě. Stačí vám telefon a Google

Do aplikace Google na Androidu mezi výběr vámi odebíraných zpráv a článků enápadně přibyla kreativní vychytávka s tématikou Letních olympijských her v Tokiu. Novinka se jmenuje Sportovci ve 3D a umožní vám ve virtuálním nebo v reálném prostředí (za pomocí rozšířené reality) zobrazit animovaný pohyb některých olympioniků.

U každého z nich máte možnost animace některé pohybové sekvence týkající se daného sportu. Po rozkliknutí se vám atlet zobrazí i v jiné situaci, než v defaultně nabízené. Ve vašem obýváku nebo venku si tak můžete z první ruky vychutnat tenisové údery Naomi Osakaové, skok do dálky Niklase Kaula a výkony dalších sportovců. Kromě aplikace Google je animace dostupná i vyhledáním jména atleta v prohlížeči. Pro zobrazení v rozšířené realitě je nutné, aby váš telefon podporoval Google ARCore nebo Apple ARKit.

Diskuze (1) Další článek: Operátoři vás při návratu do ČR upozorní na vyplnění příjezdového formuláře

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Google, Sport, ARCore, Rozšířená realita, Webový prohlížeč, ARKit, Olympionik, Aplikace, Telefon, Realita, TokioVybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment