Prostředí EMUI 10.1 dostane desítka zařízení Huawei. Usnadní propojení s počítačem

Huawei chystá velký update nadstavby EMUI na další smartphony. Do konce letošního června se aktualizace na EMUI 10.1 dočká téměř desítka chytrých telefonů čínské značky. Novější verze prostředí umožní například práci ve více oknech, spolupráci s dalšími zařízeními a zpřístupní funkci sdílené galerie nebo služby hlasové asistentky Celia.

Aktualizace se týká níže uvedených smartphonů i tabletů. Některé jsou starší modely ještě z dob, kdy Huawei mělo přístup k aplikacím a službám Googlu – i po aktualizaci prostředí tento přístup zůstane zachován. Aktualizaci nabídne zařízení formou OTA, nebo ji lze vyvolat manuálně v Nastavení → Systém a aktualizace → Aktualizace softwaru.

EMUI 10.1 dorazí na tato zařízení:

  • Huawei Mate Xs
  • Huawei Mate 30 Pro
  • Huawei MatePad Pro
  • Huawei P40 Lite
  • Huawei P30
  • Huawei P30 Pro
  • Huawei Mate 20 Pro
  • Huawei Mate 20 RS (Porsche Design)
  • Huawei Nova 5T

V EMUI 10 se poprvé představila funkce Multi-Screen Collaboration (práce na více obrazovkách), která je v nejnovější verzi EMUI vylepšena. Huawei zapracoval i na vylepšení výkonu a zabezpečení prostředí. EMUI 10.1 dále rozvíjí designovou filozofii EMUI 10 a prezentuje další vývoj funkce stále zapnutého displeje (AoD) například třemi novými animacemi při odemykání displeje otiskem prstu. Došlo také k úpravě animací posunu obrazovky.

Práce s více okny:

Zcela novou funkcí je pak práce ve více oknech – přetažením od okraje obrazovky se zobrazí boční panel, kterým se funkce aktivuje. Umožňuje přenos textu, obrázků a souborů mezi dvěma aplikacemi na jedné obrazovce. Notifikace se pak zobrazují nad všemi dalšími prvky uživatelského rozhraní. Toto rozložení umožňuje reakce na ně bez nutnosti přepínat mezi aplikacemi.

Ještě větší provázanost s počítačem

Hlavním nástrojem spolupráce chytrých telefonů, počítačů, tabletů, chytrých reproduktorů a dalších zařízení je funkce Huawei Share. V EMUI 10 byla uvedena funkce práce na více obrazovkách (Multi-Screen Collaboration), která umožňuje zobrazení obrazovek smartphonů na laptopech Huawei. Ve verzi EMUI 10.1 je funkce vylepšena o možnost přijímat hovory z telefonu na PC, otevírat odkazy z telefonu prostřednictvím aplikací na PC a nebo využívat mobilní připojení telefonu na počítači jedním kliknutím.

Spolupráce napříč zařízeními:

Další novou funkcí je galerie spojující více zařízení (Cross-Device Photo Gallery). Pokud má uživatel nějaké fotky na jednom zařízení a jiné na dalším, stačí být na obou připojen na stejné Wi-Fi síti a přihlášen za použití Huawei ID. V galerii jsou pak dostupné všechny fotky a je možné v nich vyhledávat.

Distribuovaný systém fotografií:

EMUI 10.1 je také prvním představením hlasové asistentky Huawei s názvem Celia. Stačí přidržet tlačítko vypínače na jednu sekundu nebo říct povel „Hey, Celia”. Asistentka zatím rozumí jen anglicky, francouzsky a španělsky a nejprve bude dostupná ve smartphonu Mate 30 Pro. Využívá hardware zařízení a umělou inteligenci k určování předmětů, ovládání médií, odesílání textových zpráv a usnadňuje překlad při osobním kontaktu.

Hlasová asistentka Celia:

Váš názor Další článek: Android 11 už není jen pro vyvolené. Betu mohou instalovat i majitelé Xiaomi, OnePlus a Vivo

Témata článku: Huawei, , , , , , , Pro +, Zařízení, Počítač, Wi-fi síť, Asistentka, Hey, DESI, Funkce, Obrazovka, Aktualizace, OTO, Huawei Mate, Huawei Share, DOS, Celia