Protected by Android. Google vám vysvětlí, proč mají být telefony s Androidem bezpečné

  • Protected by Android je nový branding zastřešující zabezpečení systému od Googlu
  • Má uživatelů přiblížit používané ochrany telefonů
  • Chrání před malwarem, zbytečnými oprávněními aplikací a jinými zranitelnostmi

Google a jeho Android v minulosti neměl díky své otevřenosti zrovna pověst toho nejlépe zabezpečeného systému. To ale není tak úplně pravda. Google totiž poslední roky tvrdě pracuje na zabezpečení a snaží se tím uživatele přesvědčit mnohými kroky. Nyní spouští i nový brand zvaný Protected by Android, který vyzdvihuje zabezpečení této platformy.

Klepněte pro větší obrázek
Protected by Android slibuje neustálou ochranu dat uživatelů.

Protected by Android si zakládá na několika bezpečnostních řešeních. Jednak zahrnuje službu Play Protect, která telefony chrání před viry a malwarem, a to, jak u aplikací z Google Play, tak i mimo něj. Dalším krokem jsou pravidelné aktualizace, které mají telefonům dodávat nejnovější software a záplaty nalezených chyb v systému.

Do třetice pak Protect by Android staví na správě oprávnění, kdy uživatel má pod kontrolou všechny klíčové prvky telefonu, a sám si vybere, k čemu danou aplikaci pustí. Nejde tedy o nic nového a přelomového, ale Google se rozhodl zkrátka všechno sjednotit pod jedno marketingové označení, které nyní bude v rámci bezpečnosti systému propagovat.

Ostatně jsme to mohli vidět už na nedávném Google I/O, kde se nové označení objevilo v sekci zabezpečení u Androidu 13. Nový branding má dokonce už i vlastní doménu protectedbyandroid.com, která odkazuje na stávající web android.com/safety. V rámci kampaně se spouští i propagační video, které má přesvědčit uživatele o bezpečnosti smartphonů s Androidem. Nemůžeme si však nerýpnout, jelikož jsme si poměrně jistí, že v čase 0:05 se omylem objevil starý Apple iPhone 8 Plus. Přesto snahy Googlu o posílení bezpečnosti Androidu rozhodně chválíme.

Toto vše znamená Protected by Android:

Diskuze (1) Další článek: Chcete malý telefon s Androidem? Nejste sami. Zapojte se do petice, za kterou stojí ex-šéf hodinek Pebble

Témata článku: Google, , , , , , , , , Zabezpečení systému, Branding, Google I / O, Telefon, Aplikace, Uživatelé, Protected, Oprávnění, Play protect, Pro +, Safety,