Proti slunci nebo na čtení. Tyto chytré brýle změní své vlastnosti jedním dotykem

Poslední měsíce nastala renesance chytrých brýlí. Zatímco ještě minulou dekádu, kdy Google Glass předběhly svou dobu nebylo pro brýle využití, nyní se do tohoto odvětví hrnou noví hráči. Nyní přišla se zajímavým nápadem izraelská firma DeepOptics. Jejich brýle zvané 32°N totiž využívají moderní technologie, jen trošku překvapivým stylem.

Klepněte pro větší obrázek
32°N jsou první brýle, které se změní z těch slunečních v brýle na čtení jedním swajpnutím.

Brýle totiž nemají displej, ani chytré funkce jaké byste čekali, ale soustředí se na to hlavní - zrak. Místo tradičního skla totiž nabízí sklíčka vyrobená z tekutých krystalů, tedy podobné technologie, jaké se dnes používají u displejů, a to nejen chytrých telefonů. Ty po přivedení elektrického napětí dokáží měnit své zobrazovací vlastnosti.

Bez nutné změny sklíček tak s jedny brýle můžete využívat jako ty proti slunci, ale i například na čtení. Sklíčka také umí dynamicky přeostřovat mezi vzdálenými a blízkými objekty. Vše se přitom ovládá pomocí dotykové plošky na nožičce brýlí nebo mobilní apliakce. Veškeré optické vlastnosti sklíček se pak řídí integrovaný čip.

Brýle existují v několika verzích s různými barvami, aby se přizpůsobily různým uživatelům. Jejich tvar ale zůstává stejný. Proti běžným brýlím jsou sice o něco robustnější, ale i tak vypadají kompaktně a přítomné technologie byste zde určitě netipovali. Brýle 32°N půjdou do předprodeje již brzy, a to za cenu 500 dolarů (12 tisíc Kč).

Představení brýlí DeepOptics 32°N:

Zdroj: DeepOptics

Diskuze (6) Další článek: Předplacenky nejsou mrtvé. U Vodafonu dostanete v balíčku dvakrát tolik dat za stejnou cenu

Témata článku: Smartphony, Technologie, Příslušenství, Chytré brýle, Brýle, Smartglasses, Google Glass, Dotyk, Slunce, Eyewear, Sklíčko, Vlastnost, Pro +, Čtení, FrontPage, Chytré brýle na Heureka.cz