Pružný displej přilepený na kůži. Je tohle budoucnost osobní elektroniky?

Vědci z University of Tokyo a firmy Dai Nippon Printing představili displej ve formě tenké a pružné fólie, kterou se přímo nabízí nalepit na kůži. Na náhradu pokročilých zařízení (smartphonů) to ještě není, displej má pouze nízké rozlišení, ale ve spolupráci s jednoduchými senzory by mohl sloužit třeba jako monitor srdečního tepu, který nejen změří, ale výsledek rovnou ukáže.

Fólie je porézní, takže kůže může dýchat a displej může být nalepený až týden, aniž by způsobil zánět. Obsažená elektronika je kupodivu docela konvenční, což zajišťuje nízkou cenu celé technologie.

Zástupci společnosti Dai Nippon Printing pracují na zvýšení spolehlivosti konceptu, chtějí na něm postavit několik různých produktů a dostat jej na trh během tří let. Pokud se technologie osvědčí a podaří se ji dále vyvíjet, porostou i ambice a možnosti využití.

Podívejte se na využití displeje ve zdravotnictví:

Zdroj: EurekAlert

 

Diskuze (2) Další článek: Inspirace je zřejmá. Zenfone 5 od Asusu vykrojí displej stejně jako iPhone X

Témata článku: Technologie, Koncepty, Displeje, Fólie, Displej, Pružný displej, Celá technologie, Srdeční tep, Nízké rozlišení, Elektronika, Nízká cena, Kůže, Jednoduchý senzor, University, Využití, Elektron, Budoucnost


Určitě si přečtěte