První Honor bez Huawei, ale stále s jeho DNA. V40 5G se představí 18. ledna

První smartphone Honor po osamostatnění od matky Huawei, ale samozřejmě stále s její DNA, protože vývoj zařízení probíhá běžně déle než rok. To bude nový Honor V40 5G, který se značka v domovské Číně rozhodla představit 18. ledna 2021. Jak to bude s celosvětovou dostupností, je v tuto chvíli ještě ve hvězdách, protože ani v uplynulém roce se všechny modely včetně těch vlajkových na globální trh nedostaly.

Na veřejnost už unikla i velká část parametrů výbavy. Nový Honor má dostat 6,7palcový Full HD+ OLED displej, procesor Dimensity 1000+ od Mediateku (výkonnostně zhruba srovnatelný s Kirinem 990), baterii s kapacitou 4 000 mAh a rychlým dobíjením. Nejasnosti zatím panují ohledně fotoaparátu a rozestavění čoček do modulu, ale zřejmě půjde o čtyřnásobný snímač. Rukopis bývalé mateřské firmy je nezpochybnitelný, designově si Honor V40 5G bere prvky ze staršího modelu Huawei P30 Pro a výrazně za hranu přetékající displej z řady Mate.

Váš názor Další článek: Elon Musk je nejbohatší na světě. Experti predikují, že se stane prvním bilionářem

Témata článku: Honor, Smartphony, Spekulace, 5G, Čína, Premiéra, Honor, Dimensity, Teaser, Kirinem, MediaTek, DNA, Leden, Mobilní telefony Honor na Heureka.cz