První na veletrhu, ale i v prodeji. Ohebný Royole FlexPai stojí méně než konkurence

Nakonec ani Samsung, ani Huawei. Závod o první ohebný smartphone uvedený do prodeje vyhrává firma, která funkční prototyp telefonu s flexibilním panelem také jako první představila na lednovém veletrhu CES. Royole FlexPai v druhé revidované edici už si můžete zakoupit. Ale není to úplně klasický prodej, na který jsme zvyklí u jiných značek.

Telefon je k dispozici na oficiálních stránkách Royole za 1 388 eur (cca 35 600 Kč) se 128GB vnitřní pamětí nebo za 1 539 eur (cca 39 500 Kč) s dvojnásobným 256GB úložištěm. Jedná se ovšem o vývojářskou verzi zařízení určenou pro vývojáře aplikací využívajících možností rozkládacího displeje. Zájemci musí složit před nákupem zálohu a prokázat, že se hodlají věnovat vývojářské činnosti. Do půl roku od obdržení zařízení by měli přijít s vlastní aplikací.

Royole FlexPai je hybridní zařízení mezi smartphonem a tabletem, které má v rozevřeném stavu displej s úhlopříčkou 7,8 palce, poměrem stran 4 : 3 a rozlišením 1 920 × 1 440 bodů. Skládání probíhá podobně jako u konkurenčního modelu Huawei Mate X z vnější strany, kloub nazývaný Cicada Wing má ovšem u Royole výrazně větší poloměr a ve složeném stavu tak vznikají v podstatě tři displejové plochy: primární displej (810 × 1 440 bodů, 16 : 9), sekundární displej (720 × 1 440 bodů, 18 : 9) a oblast na kloubu (390 × 1 440 bodů, 21 : 6).

Právě na míru tomuto netradičnímu rozdělení displejových ploch by měli vývojáři programovat své aplikace. Zařízení pracuje s procesorem Snapdragon 855 a vlastní uživatelskou nadstavbou Water OS. Zájemci z řad vývojářů, kteří splní všechny požadavky a zaplatí požadovanou zálohu, z níž mohou dostat později 10 % ceny zpět, si na odeslání zařízení budou muset kvůli velkému zájmu počkat dva až tři měsíce. Pro širokou veřejnost budou určena až zařízení Samsung Galaxy Fold s cenou okolo 50 tisíc a Huawei Mate X za 60 tisíc korun.

Prototyp Royole FlexPai z veletrhu CES 2019:

Diskuze (6) Další článek: Huawei pokračuje v letních slevách. Nižší cenovku dostala desítka zařízení

Témata článku: Smartphony, CES, Hybridy, Skládací konstrukce, Ohebný displej, OLED, Prototyp, Huawei Mást X, Aplikace, Flex S, Zařízení, Veletrh, Displej, Royole, Cicada Wing, Kloub, Pro +, Flex B, F +, Vývojář, Royole FlexPai