RCS

První pohled na to, jak vypadá a jak funguje RCS v iOS 18. Apple funkci stále ladí, zatím chybí i koncové šifrování

  • Jeden z vývojářů ukázal možnosti RCS v iOS 18
  • Jeho funkce jsou zatím hodně omezení, Apple jej stále ladí
  • Zatím nefungují rychlé odpovědi ani koncové šifrování

Jedním z nejvýraznějších přídavků v systému iOS 18 je, mimo umělé inteligence, podpora RCS (Rich Communication Service). Ta sice v dosavadní betaverzi chybí, ale jeden z vývojářů si pohrál s nastavením telefonu a našel skryté přepínače, kterými funkci aktivoval. Ve výsledku tak máme před sebou vůbec první důkaz o tom, kde v systému bude možné aktivovat RCS, a jaké vlastně bude u iPhonů funkce a možnosti.

Klepněte pro větší obrázek
Aktivace RCS v nastavení systému iOS 18

RCS bude možné snadno aktivovat přes Nastavení – Aplikace – Zprávy. Potřebná funkce pro zapnutí bude uvedena hned nad položkou MMS zprávy. V samotných chatech, které v tuto chvíli fungují jen v síti amerického T-Mobilu a AT&T, i nadále na první pohled poznáte, že protistrana využívá Android. A to kvůli kontroverzním zeleným textovým bublinám. V rámci aktuální verze už funguje např. potvrzení o doručení (v rámci běžných chatů) nebo odeslání souborů větších velikostí, např. dokumentů nebo hudby. V reálném čase také vidíte, že protistrana právě něco píše.

Ne vše zatím plně funguje

Uživatelé Androidu mohou posílat na iPhony zprávy či se účastnit skupinových chatů, u nichž však zatím nefungují potvrzení o doručení (na obou stranách). Mezi platformami Android a iOS zatím nefunguje ani koncové šifrování, což by se však mělo brzy změnit. Rané stádium funkce naznačuje i to, že např. nefungují odpovědi v citaci vybraného příspěvku. Posílají se jako samostatné zprávy.

I proto, že zatím všechno nefunguje tak, jak má, je funkce RCS v aktuálně betě systému iOS 18 deaktivovaná. Než bude v iPhonech stabilní verze systému iOS 18, má Apple spoustu času k tomu, aby přidal funkce, šifrování a vychytal všechny mouchy. Jakmile se tak stane, budou si moci už od letošního podzimu Androidy a iPhony posílat zprávy bez zbytečných omezení. Zelené bubliny ale samozřejmě zůstanou...

Zdroj: Dhinakg (X)

Diskuze (11) Další článek: Město ukradených iPhonů. V čínském Šen-čenu končí telefony s logem nakousnutého jablka z celého světa

Témata článku: Apple, , , , , , , Rychlá odpověď, Vývojář, Nastavení, Funkce,