První problémy Nothing Phonu. Uživatelé hlásí zelený nádech displeje, mrtvé pixely a nevzhledné pruhy

  • Nothing Phone je v prodeji pouhých pár dní
  • První uživatelé už se přesto potýkají s nečekanými problémy
  • Všechny se točí okolo displeje, který firma ze startu dost chválila

Přestože se výroba smartphonů v posledních letech dostala na velice vysokou úroveň, čas od času se stane, že uživatelé narazí na vadné kusy. Vidět jsme to mohli u iPhonů, ale velká aféra byla například i kolem Google Pixelu 6 Pro, který se při spuštění prodejů potýkal rovnou s několika různými problémy. Nyní se bohužel chyby nevyhnuly ani novému Nothing Phonu (1).


Nejoblíbenější smartphony

Samsung Galaxy A52s 5G A528B 6GB/128GB Samsung Galaxy A52s 5G A528B 6GB/128GB
nabízí 105 obchodů za ceny od 7 799 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 61 obchodů za ceny od 19 500 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 mini 128GB Apple iPhone 13 mini 128GB
nabízí 57 obchodů za ceny od 16 482 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Redmi Note 11 4GB/128GB Xiaomi Redmi Note 11 4GB/128GB
nabízí 97 obchodů za ceny od 4 450 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony


Ten se v těchto dnech dostává k prvním zákazníkům a už někteří z nich zaznamenali poměrně nezanedbatelné problémy s displejem. Někteří si totiž stěžují na výrazné zelené pruhy v částech displeje, které kazí celý dojem z používaní. V jiných případech se objevily vadné pixely, zejména v oblasti kolem průstřelu čelní kamerky. A to již po pár dnech od vybalení z krabice!

Zelené pruhy a mrtvé pixely

Podobné chyby se občas u telefonů stávají, nicméně v tomto případě se neduhy objevily pouhých pár hodin po rozbalení, což ukazuje, že půjde o chybu přímo z výroby. Uživatelů navíc přibývá, ale stále se jedná pouze o jednotky případů. Nicméně to značce, která kolem sebe vytvořila auru firmy, která chce nabourat zavedené pořádky na trhu se smartphony, rozhodně nedělá dobré jméno.

Uživatelé případy zaplavili Twitter značky, kde to řeší se sekcí podpory. Nicméně stále nebylo vysvětleno, o jakou chybu se vlastně jedná. Zda jen o softwarový bug, který bude možné vyřešit případnou aktualizací, nebo se jedná o hardwarovou záležitost, která by vyžadovala fyzickou výměnu. V případě mrtvých pixelů to vidíme na druhou variantu, jenže displeje mají současně i zelený nádech, a ten by mohla vyřešit budoucí firmwarová aktualizace.

Firma se při představení telefonu svým displejem velmi chlubila, protože pro výrobu rovného displeje firmy netypicky použila dražší flexibilní displej, který se většinou používá pro zakřivené telefony. A to proto, aby měl smartphone stejně široké rámečky po všech stranách displeje.

Představení Nothing Phone (1):

Zdroj: Android Authority

Diskuze (24) Další článek: Snapdragon W5+ Gen 1. Chytré hodinky s Wear OS dostaly pořádný čipset, jako první jej nabídne Oppo a Mobvoi

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Nothing, Displeje, Bug, Chyba, Twitter, Nothing, Problém, Nothing Phone (1), Nádech, Displej, Pouhý pár, Uživatelé, Nothing Phone, Výroba, Pruh, Android AuthoritySex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Datamánie nejdéle do pondělka. O2 doprodává limitovanou edici datové SIM se 100 GB dat za 300 Kč

Datamánie nejdéle do pondělka. O2 doprodává limitovanou edici datové SIM se 100 GB dat za 300 Kč

** O2 začalo opět nabízet limitovanou SIM kartu z edice Datamánie ** Za 300 Kč dostanete 100 GB mobilních dat za měsíc ** Pokud máte zájem, pospěšte, SIM bude dostupná jen do 22. srpna

Martin ChroustJan Láska
DatamanieMobilní dataAkční nabídka
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Proč si předplatit Amazon Prime? Třeba kvůli těmto filmům. Čelisti, Tenkrát v Americe, Pán prstenů…

Proč si předplatit Amazon Prime? Třeba kvůli těmto filmům. Čelisti, Tenkrát v Americe, Pán prstenů…

Amazon Prime si pečlivě vybírá vlastní tvorbu a jak ta filmová, tak i seriálová patří k těm kvalitnějším. Nechybí však ani známé kultovní hity.

Jaromír Puk
Proč si předplatit?