První problémy Nothing Phonu. Uživatelé hlásí zelený nádech displeje, mrtvé pixely a nevzhledné pruhy

  • Nothing Phone je v prodeji pouhých pár dní
  • První uživatelé už se přesto potýkají s nečekanými problémy
  • Všechny se točí okolo displeje, který firma ze startu dost chválila

Přestože se výroba smartphonů v posledních letech dostala na velice vysokou úroveň, čas od času se stane, že uživatelé narazí na vadné kusy. Vidět jsme to mohli u iPhonů, ale velká aféra byla například i kolem Google Pixelu 6 Pro, který se při spuštění prodejů potýkal rovnou s několika různými problémy. Nyní se bohužel chyby nevyhnuly ani novému Nothing Phonu (1).


Nejoblíbenější smartphony

Apple iPhone 15 128GB Apple iPhone 15 128GB
nabízí 89 obchodů za ceny od 18 680 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 89 obchodů za ceny od 13 629 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 Pro 128GB Apple iPhone 15 Pro 128GB
nabízí 89 obchodů za ceny od 24 890 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Redmi Note 13 Pro 8GB/256GB Xiaomi Redmi Note 13 Pro 8GB/256GB
nabízí 72 obchodů za ceny od 4 751 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony


Ten se v těchto dnech dostává k prvním zákazníkům a už někteří z nich zaznamenali poměrně nezanedbatelné problémy s displejem. Někteří si totiž stěžují na výrazné zelené pruhy v částech displeje, které kazí celý dojem z používaní. V jiných případech se objevily vadné pixely, zejména v oblasti kolem průstřelu čelní kamerky. A to již po pár dnech od vybalení z krabice!

Zelené pruhy a mrtvé pixely

Podobné chyby se občas u telefonů stávají, nicméně v tomto případě se neduhy objevily pouhých pár hodin po rozbalení, což ukazuje, že půjde o chybu přímo z výroby. Uživatelů navíc přibývá, ale stále se jedná pouze o jednotky případů. Nicméně to značce, která kolem sebe vytvořila auru firmy, která chce nabourat zavedené pořádky na trhu se smartphony, rozhodně nedělá dobré jméno.

Uživatelé případy zaplavili Twitter značky, kde to řeší se sekcí podpory. Nicméně stále nebylo vysvětleno, o jakou chybu se vlastně jedná. Zda jen o softwarový bug, který bude možné vyřešit případnou aktualizací, nebo se jedná o hardwarovou záležitost, která by vyžadovala fyzickou výměnu. V případě mrtvých pixelů to vidíme na druhou variantu, jenže displeje mají současně i zelený nádech, a ten by mohla vyřešit budoucí firmwarová aktualizace.

Firma se při představení telefonu svým displejem velmi chlubila, protože pro výrobu rovného displeje firmy netypicky použila dražší flexibilní displej, který se většinou používá pro zakřivené telefony. A to proto, aby měl smartphone stejně široké rámečky po všech stranách displeje.

Představení Nothing Phone (1):

Zdroj: Android Authority

Diskuze (24) Další článek: Snapdragon W5+ Gen 1. Chytré hodinky s Wear OS dostaly pořádný čipset, jako první jej nabídne Oppo a Mobvoi

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Nothing, , , , , , , Nothing Phone (1), Zelený, ? Displej, Pruh, Výroba, Android Authority, Flexibilní displej, Uživatelé, Nothing Phone, Displej, Pouhý pár, Nádech