První skládací Pixel nebyl pro Google dost dobrý. Před dvěma lety vypadal podobně jako Pixel 6

  • Google už měl hotovou skládačku v roce 2022
  • Vypadala jako Pixel 6, ale Google s ní nebyl spokojený
  • Známe však design a základní výbavu tohoto prototypu

Skládací Pixel Fold nebyl prvním pokusem od Googlu ve světě skládacích zařízení. Jeho prvotina však zůstala v prototypové fázi, designem a výbavou však vycházela z Pixelu 6. Testovací zařízení s kódovým označením „Pipit“ však mělo základní parametry shodné s aktuálním Foldem. Mělo stejný poměr stran displejů, podobně vypadající rám a pant nebo třeba matná záda. Hlavním rozdílem byl fotomodul na zadní straně zřízení, který připomínal právě řadu Pixel 6. A z toho vyplývá, že se mělo zařízení na trh dostat už v roce 2022, tj. o rok dříve, než aktuální Fold.

Klepněte pro větší obrázek
Takto vypadala záda skládacího prototypu od Googlu

Testovací skládací prototyp od Googlu by zřejmě zůstal dávno zapomenut, kdyby se neobjevil člověk, který jej nabízel k prodeji. I díky tomu máme k dispozici fotografie z aukčního serveru, které však bohužel nemají větší rozlišení. Na fotografiích můžeme vidět skládací telefon, který je značně „obouchaný“. Zejména na hranách dostalo hliníkové tělo pořádně zabrat. To stejně platí i okrajích zadního fotomodulu. Na zádech pak najdeme náhradu za logo Googlu u různobarevné polepy, které měly zmást všechny v okolí.

Známá výbava a design

Zmiňovaný „Pipit“ poháněl čipset Tensor první generace, který byl osazený modemem Exynos 5123. U hlavního foťáku byl použitý snímač IMX363 (z dob Pixelu 3), teleobjektiv ve výbavě chyběl. Větší displej skládacího telefonu byl nepatrně menší, než u aktuálního Foldu, vnitřní panel je však u obou zařízení zcela identický. 

Proč byl „Pipit“ nakonec zrušen, nevíme zcela přesně. Odhadujeme, že se tak stalo kvůli softwaru. Android 12 byl při uvedení Pixelů 6 plný chyb a nedodělků, které měl opravit Android 12L optimalizovaný pro skládací telefony. Ovšem i tomu trvalo pár měsíců, než byl dostatečně stabilní, a tak se Google zřejmě rozhodl, že bude lepší počkat, a tablet se skládacím telefonem odsunout až na rok 2023. Samotný prototyp však nebyl žádným propadákem, používala jej řada zaměstnanců od Googlu, a bez něj by Pixel Fold nikdy nemohl vzniknout.

Představovací video skládacího Pixelu Fold:

Zdroj: Androidauthority

Váš názor Další článek: Apple Intelligence, zrcadlení a ovládání iPhonů na dálku letos v EU fungovat nebude. Na vině je přísná regulace

Témata článku: Google, , , , , , , , Výbava, Skládačka, Zařízení, Základní výbava, Fold, Skládací telefon,