Qi jako standard mobilního bezdrátového dobíjení. Konkurenční Powermat vstupuje do aliance

Qi jako standard mobilního bezdrátového dobíjení. Konkurenční Powermat vstupuje do aliance

Svět mobilních technologií bude zase o něco přehlednější. Do aliance WPC (Wireless Power Consortium) sdružující subjekty, které spolupracují na vývoji a implementaci bezdrátového dobíjení Qi do mobilních zařízení, vstoupil i izraelský Powermat, jenž dosud prosazoval vlastní standard pod značkou PMA.

Většina smartphonů s bezdrátovým dobíjením i příslušenství dostupné v Evropě podporuje Qi, najdou se ale i univerzálové, např. Samsung, kteří si rozumí s PMA. Rozlišování obou technologií (Qi vs. PMA) už do budoucna nebude třeba, protože jednotným standardem se má podle portálu The Verge stát právě rozšířenější a tedy i úspěšnější Qi.

Šušká se, že celou bitvu mezi Izraelci a nadnárodním konsorciem sídlícím ve Spojených státech rozhodl až Apple, který se roky nedokázal „rozhoupat“ k přijetí jakékoli technologie bezdrátového dobíjení do iPhonů. V poslední generaci padla volba právě na Qi, a tím snahy o prosazení PMA víceméně skončily. Pro zákazníka je to dobrá zpráva, protože ekvivalentem pro technologii bezdrátového dobíjení bude nadále pouze jediná značka – Qi.

Demo bezdrátového rezonančního dobíjení od konsorcia WPC:

Diskuze (1) Další článek: Stahujte novou olympijskou aplikaci. Budete mít informace na dosah ruky

Témata článku: Technologie, USA, Bezdrátové nabíjení, Qi, Byznys, Nabíjecí podložka, Aliance, PMA, Standardy, Jediná značka, Dobrá zpráva, STAN, MOBI, Bezdrátové dobíjení, Jak, Standard, Jednotný standard, Spojené státy, WPC, Mobilní zařízení, Poslední generace, Dobíjení, Mobilní technologie, Evropa


Určitě si přečtěte