QooCam EGO je unikátní stereo foťáček k mobilu. Prostorový obsah si prohlédnete přes magnetické brýle

  • Na Kickstarteru boduje unikátní 3D stereo kamerka
  • Mimo pořízení fotek a videí poslouží i jako 3D prohlížečka
  • Stačí k ní přicvaknout jakési miniaturní 3D brýle

Na Kickstarteru aktuálně boduje zařízení od firmy Kandao, které je v základu určeno pro pořizování 3D fotografií a pro natáčení 3D videí. K tomuto kompaktnímu 3D foťáku s názvem QooCam EGO můžete magneticky přichytit jakési miniaturní brýle, přes které si můžete prohlížet pořízené fotografie. Pro každé oko je k dispozici rozlišení 4K, a to v jemnost 37 PPD (Pixel per Degree). 

Výrobce fotoaparátu se chlubí tím, že pro pořízení prostorových fotek jsou použity dva samostatné fotoaparáty se světelností F1.8. Ty dokáží natočit videa s duálním rozlišením 1 920 × 1 080 pix a to v 60 fps. Součástí fotoaparátu je šestiosá gyroskopická stabilizace a také dotykový displej s úhlopříčkou 2,54", který má rozlišení 1 600 × 1 440 pix a jemnost 847 ppi. Součástí těla o rozměrech 94 × 52 mm je i 1 340mAh baterie, která se dobíjí přes USB-C. Veškerý foto a video obsah je ukládán na paměťovou kartu o maximální kapacitě 256 GB. 

Pořízený obsah lze následně upravovat v mobilní aplikaci SmartClip, můžete jej stříhat nebo přidat nálepky. Kamerka se ke smartphonu připojuje přes Wi-Fi 5. Dalším krokem už je jen sdílení 3D obsahu, přičemž 3D video si pustíte na YouTube či v prakticky v libovolných 3D brýlích různých značek.

Představení 3D Stereo fotoaparátu QooCam EGO:

Zajímavá 3D kamera, která poslouží, nejen k natáčení, ale i k prohlížení prostorových fotek a videí, se k prvním zájemcům dostane v březnu. Ceny začínají na částce 279 dolarů (tj. 7 200 Kč). Detaily zařízení QooCam EGO naleznete na Kickstarteru. Projekt byl uveřejněn teprve před pár dny, a už se stihlo vybrat 6× tolik, než byl původní cíl.

Diskuze (1) Další článek: Recenze Yenkee Universal vlogging kit. Vše, co potřebujete k natáčení mobilním telefonem

Témata článku: Fotoaparát, YouTube, Wi-Fi, Chytré věci, 3D fotoaparát, Duální fotoaparát, Kickstarter, Brýle, Mobil, Fotka, Pro +, Obsah, Stereo, F +, Kamerka, Mobilní telefony s duálním fotoaparátem na Heureka.cz