Qualcomm chce docílit delší výdrže telefonů

Výrobce čipsetů Snapdragon koupil společnost specializující se na efektivní správu energie. Můžeme se těšit na lepší výdrž telefonů a tabletů?
Qualcomm chce docílit delší výdrže telefonů

Hlavní marketingová lákadla současných mobilních telefonů jsou jejich výkonné procesory. Většina mobilních výrobců (až na Samsung) si je sama nevyrábí, nakupuje součástky od jiných společností. Hlavními současnými dodavateli jsou Texas Instruments, Nvidia, ST-Ericsson a Qualcomm. Právě poslední jmenovaný se nyní rozhodl udělat další krok kupředu v konkurenčním boji. Koupil totiž společnost Summit Microelectronics. Ta se specializuje na obor „power managment“, tedy na co nejefektivnější využívání baterií.

Každá ušetřená jednotka energie v telefonech se počítá. Ty tam jsou doby, kdy jsme museli telefony nabíjet jedenkrát do týdne. Dnes jsme rádi, když telefon vydrží na jedno nabití dva dny. Qualcomm touto akvizicí může získat důležitou výhodu. Summit Microelectronics totiž drží patenty na několik zajímavých technologií. Jednou z nich je i technologie programovatelných elektrických integrovaných obvodů. Ta se již dnes objevuje v řadě tabletů, mobilních telefonů nebo elektronických čteček, v nichž napomáhá rychlejšímu dobíjení.

Klepněte pro větší obrázek
Qualcomm je mimo jiné dvorním dodavatelem čipsetů pro chystané smartphony s Windows Phone 8

Dále se v patentovém portfoliu nachází technologie FlexCharge, která umožní automatickou detekci elektrického zdroje. Vylepšená technologie FlexCharge+ přidává navíc automatické přizpůsobení se zdrojům s různým napětím (AC adaptéry, kabely USB 2.0/3.0, nabíječky v autě). TurboCharge+ technologie pak umožní funkce jako automatickou kompenzaci napětí a další bezpečnostní opatření. To vše dohromady se u podporovaných přístrojů výsledně projeví o 30 až 50 procent rychlejším nabíjením..

Jak se uvedená akvizice projeví na implementaci do čipsetů Snapdragon od Qualcommu? Na to si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Jisté však je, že podobné aktivity výrobců jsou pro dobro všech uživatelů.

Diskuze (25) Další článek: T-Mobile spustí zcela nový web, samoobsluhu a vydá se na Twitter

Témata článku: Smartphony, Technologie, Qualcomm, Výdrž, DEL, Podporovaný přístroj, Dvorní dodavatel, Vylepšená technologie, Integrovaný obvod, Telefon


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195

RECENZE: Samsung Galaxy A31 – když chcete Galaxy A51 a současně ušetřit

RECENZE: Samsung Galaxy A31 – když chcete Galaxy A51 a současně ušetřit

** Letošní áčka od Samsungu začaly u třech základních modelů ** K nim se však brzy nabalily další, takže se v portfoliu začínáme ztrácet ** Galaxy A31 má hodně blízko ke Galaxy A41, má však lépe doladěný software

Martin Chroust | 16