Qualcomm může dodávat procesory do telefonů Huawei. Výjimka má jeden zásadní háček

Americká vláda udělila výjimku americké společnosti Qualcomm, aby mohla dodávat procesory čínské společnosti Huawei. Ta je od května 2019 postižená banem na americké technologie, což prakticky znamená, že jí chybí hned několik klíčových komponent pro výrobu konkurenceschopného moderního smartphonu.

Výjimka však má jeden zásadní háček. Platí pouze pro 4G čipsety, což je značný hendikep, protože špičkové modely podporují 5G. Na Huawei tak zbývají starší, slabší a levnější modely. Už před uvalením banu stavěla Huawei své špičkové smartphony na křemíku Kirin vlastní výroby, čipsety od Qualcommu používala v levnějších modelech.

Společnost Huawei výjimku zatím nekomentovala a není známé zda, případně jakým způsobem komponenty od Qualcommu využije. Tak či tak je zřejmé, že půjde maximálně o zpomalení ústupu ze slávy, nikoliv významný technologický vývoj. Nutno dodat, že i telefony s Qualcommem stále budou postrádat obchod s aplikacemi Google Play, aplikace YouTube, Google Mapy a řadu dalších od Googlu, což je na trhu významně diskvalifikuje:

Zdroj: Reuters

Diskuze (11) Další článek: Sony Black Friday: slevy na smartphony a k nejvyšším modelům sluchátka jako dárek

Témata článku: Aplikace, Google Play, Qualcomm, Kauzy, Kauza Huawei, YouTube, Kirin, Výroba, Háček, Procesor, Ban, Google Mapa, Telefon, Výjimka, Čipset, Reuters


Určitě si přečtěte