Řada Moto G slaví 10 generací. Motorola připomíná klíčové modely

Motorola se dá ve své novodobé historii označit za specialistu na smartphony s výborným poměrem ceny a výbavy. Tyto vlastnosti nejlépe dokladuje řada střední třídy Moto G, která letos vstoupila do jubilejní desáté generace.

Americký výrobce svůj první smartphone Motorola Moto G představil v roce 2013, aby každý následující rok přišel minimálně s jedním dalším modelem. Od roku 2016 a generace Moto G4 je to rovnou hned několik modelů ročně, vzájemně odlišených přívlastky Plus, Play, Power nebo Lite.

V roce 2017 se výrobce pokusil obměnit portfolio dokonce po půl roce, k odlišení modelů G5 použil poprvé (a naštěstí i naposled) písmeno „S“. Nejbohatší na modely řady Moto G byl jednoznačně loňský rok 2020, který jich přinesl rovnou desítku.

V roce 2021 přichází konsolidace a zároveň změna v pojmenování. Číslovka u písmene G už neznačí generaci, ale pozici modelu v nabídce. Nejnižší aktuální novinkou je Motorola Moto G10, nejvyšší Moto G100. S generačními kulatinami řady Moto G si v galerii můžete připomenout desítku hlavních představitelů této rodiny.

Diskuze (15) Další článek: Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi

Témata článku: Motorola, Střední třída, Smartphony, Moto, Historie, Výročí, Plus, Model, Klíčový model, Generace, Novodobá historie, Motto