Raiffeisenbank pořád vzdoruje a vedle Google Pay nabízí vlastní mobilní platby. RaiPay má nové funkce

Aplikace RaiPay pro bezkontaktní placení mobilem přišla v roce 2019, letos v červenci už Raiffeisenbank vydala její čtvrtou generaci. Přináší nový vzhled lépe zapadající mezi ostatní aplikace a web „rajfky“, ale také další funkce.

Karty se už do aplikace nepřidávají opisováním čísel a SMS kódů, ale načtou se tam automaticky z mobilního bankovnictví. U karet si už lze zobrazit přímo v aplikaci číslo, platnost a CVV. A nově pak RaiPay také ukazuje, u kterých obchodníků máte kartu uloženou pro rychlé platby.

Nakonec ještě přibylo nastavení, v němž si lze zvolit ze tří úrovní zabezpečení. To nejopatrnější vyžaduje u všech plateb (i u těch do 500 Kč), abyste před přiložením k terminálu měli odemčený mobil a spuštěnou aplikaci, v níž se ověříte heslem nebo otiskem.

Podle Raiffeisenbank proběhlo skrz RaiPay již 63,5 milionu plateb v kamenných prodejnách, 5 milionů plateb na internetu a lidé 1,5milionkrát aplikaci využili pro bezkontaktní výběr z bankomatu.

Raiffeisenbank je poslední českou finanční institucí, která si na Androidu ponechala vlastní platební aplikaci, přestože už má i Google Pay. Airbank, Česká spořitelna, ČSOB i Komerční banka už vlastní řešení neprovozují. Černo-žlutá banka ale díky tomu může oslovit i klienty, kteří mají mobily od Huawei bez podpory googlovských služeb. RaiPay totiž vedle Play Storu najdeme i v katalogu AppGallery. Banka rovněž podporuje i Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Diskuze (18) Další článek: Operátoři mohou nadále automaticky prodloužit smlouvu. Výpověď ze strany zákazníka je ale bez sankce

Témata článku: Android, Internet, SMS, Apple Pay, ČSOB, Garmin Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Mobilní bankovnictví, Bezkontaktní platby, Raiffeisenbank, Komerční banka, Platba mobilem, Česká spořitelna, AppGallery, Aplikace, Play Storu, Nová funkce, F +, CVV, RaiPay, Platba, AirBank, Mobilní platba, Mobil, Telefony s Androidem na Heureka.cz