Rakouský Abroadband: mobilní internet pro celý svět

S novou službou zaplatíte 15 Kč za megabajt ať už jste v Čile, Austrálii nebo na Slovensku. Novinka je až 20× levnější než roaming tuzemských operátorů.
Rakouský Abroadband: mobilní internet pro celý svět

Pokud cestujete všude možně po světě a je vám proti srsti platit předražený roaming či mít pro každou zemi speciální SIMku, máme pro vás řešení. Je to služba Abroadband, kterou spustil rakouský A1 Telekom. Operátor jednoduše nabízí univerzální sadu pro připojení, kdy za jeden megabajt účtuje 0,59 euro (14,30 Kč), ať jste v kterékoli z pětapadesáti vybraných zemí. Celkem pak má „Á jednička“ nasmlouváno 80 partnerských operátorů. Jejich kompletní seznam najdete zde (pdf).

Klepněte pro větší obrázek
Webová prezentace služby Abroadband zaujme na první pohled

Princip je následující: pořídíte datovou SIM (může být i microSIM) za necelých dvacet euro (483 Kč) nebo můžete spolu s kartou vzít i modem Huawei E173 za 49,90 €. Komplet sada tak v přepočtu vyjde na něco málo přes dvanáct stovek. Jakmile budete mít SIM kartu Abroadband, stačí se připojit a vyplnit registrační formulář. Služba jako taková pak funguje na post-paid principu, za služby tedy platíte zpětně. Platby lze provádět přes Visa, MasterCard či PayPall.

Až 20× levnější data

Pravidelných paušálů se ale bát nemusíte, pokud se nepřipojíte, nic neplatíte. Stav vašeho účtu a aktuální útratu si může zákazník hlídat přes internet, vyúčtování je prováděno každých 14 dní. Na webu Abroadband najdete i kalkulátor cen, takže si můžeme ukázat, jak se služba vyplatí, pokud se chystáte na dovolenou třeba do Egypta.

Tuzemské O2 si za jeden megabajt mimo Evropu účtuje rovných 300 Kč, což tedy rozhodně neodpovídá ceně, kterou zobrazuje webová kalkulačka (27,75 € je asi 674 Kč), ale oproti zhruba patnácti korunám za 1 MB, které si účtuje za Abroadband rakouský A1 je to pořád hodně silné kafe. Pravdou je, že ceny se u našich operátorů dají výrazně stáhnout díky datovým balíčkům, ale třeba právě O2 nabízí mimo EU nejvýše 50 MB, přičemž jeden megabajt vyjde na 24 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Kalkulačka běžných roamingových poplatků na webu abroatband není úplně přesná, přesto platit za 1 MB 300 nebo 15 Kč je rozdíl...

Oněch čtyřiadvacet korun je v případě O2 současně i běžná cena za 1 MB v EU, takže tady už je rozdíl mezi roamingem s tuzemskou SIM a Abroadbandem výrazně menší. Jen pro zajímavost, T-Mobile si za 1 MB v Evropě účtuje 60 až 290 Kč, mimo Evropu pak 410 Kč. Vodafone naúčtuje za megabajt přenesený v Evropě od 30 do 250 Kč a mimo starý kontinent pak stejně jako O2 rovné tři stovky. Ještě jednou ale opakuji, že díky všemožným akcím, zvýhodněním a balíčkům lze ceny stáhnout.

Klepněte pro větší obrázek
V oranžově vybarvených zemích má rakouský A1 Telekom nasmlouvané partnery, je jich celkem 80 v pětapadesáti zemích

Pokud se vám služba Abroadband zamlouvá, můžete si SIMku či sadu včetně modemu objednat elektronickou cestou. Počítejte ale s dalšími deseti eury poštovného. A co si o novince myslíte vy? Jde vlastně o jednu z prvních vlaštovek na roamingovém trhu tak, jak ho vidí Evropská komise po roce 2015. Třeba se brzy objeví i služba pro volání a SMSky.

 

Diskuze (38) Další článek: eyeSight: bezdotyková gesta se šíří platformami

Témata článku: Operátoři, MasterCard, Mobilní internet, Internet, Internet v mobilu, Humor, ABR, Webová prezentace, Celý svět, Svět, Kafe, MOBI, Mobil


Určitě si přečtěte