Razer Kishi V2. Nová generace mobilního gamepadu zapracovala na detailech. Potěší i tři nová tlačítka

  • Razer ukázal novou generaci herního ovladače Kishi
  • Membrány tlačítek byly nahrazeny mikrospínači
  • Přibyla tři nová tlačítka, podpůrná aplikace a další drobnosti

Společnost Razer, která je známá zejména v oblasti desktopového gamingu, uvedla na trh novou generaci herního ovladače pro smartphony. Razer Kishi V2 má i tentokrát základ stejný jako u první generace, myslelo se však na detaily. Most mezi oběma polovinami gamepadu je tentokrát pevný, což zlepšuje stabilitu celé konstrukce. Do herního ovladače můžete přes USB-C vložit i telefon s ochranným krytem a dostalo se i na tři nová tlačítka. Spousta dalších změn navíc není na první pohled vůbec vidět.

Základ zůstává, tedy dvě části ovladače, mezi které zacvaknete smartphone. Obě části jsou pod neustálým tlakem pružiny, zatímco dříve bylo spojení mezi oběma díly flexibilní. Kishi V2 tedy už nebude tak skladný na cesty jako jeho předchůdce. Layout ovladačů rámcově zůstává stejné stejný, pouze přibylo tlačítko pro sdílení a také dva programovatelné „bumpery“ poblíž zadních triggerů. A změna, která není vidět? Dříve používaný membránový mechanismus tlačítek byl nahrazen mikrospínači, které známe např. z ovladače Razer Wolverine.

Klepněte pro větší obrázek
Toto jsou hlavní rozdíly mezi druhou (vlevo) a první generace ovladače Razer Kishi. Navíc máte tlačítka, novou aplikaci či širší podporu telefonů

Nová klávesa pro sdílení otevírá aplikaci Razer Nexus, ve které najdete stovky her, které jsou s ovladačem kompatibilní. Přes tuto aplikaci lze taktéž nahrávat, streamovat a sdílet vaše gamingová videa, upravovat chování doplňkových tlačítek či samotného ovladače. Kishi V2 se průběžně napájí z vloženého telefonu, pro nabíjení při hraní můžete využít samostatný USB-C konektor ve spodní části jednoho z gripů.

Razer Kishi Android RZ06-02900100-R3M1 Razer Kishi Android RZ06-02900100-R3M1
nabízí 2 obchody za ceny od 1 599 Kč
Srovnat ceny na Živě

Razer Kishi V2 je už nyní k dispozici na webu evropského e-shopu. Ovladač s USB-C konektorem pro Android vychází na 119,99 EUR, tedy v přepočtu na necelé tři tisíce. Verze s Lightning konektorem pro iPhony bude stát stejně, ale její dostupnost je v plánu až na podzim. V současné době si však stále můžete koupit první generaci ovladače Kishi, která je na cesty o dost skladnější. A navíc stojí až o tisícovku méně, než druhá generace.

Redakční představení první generace gamepadu Kishi:

Zdroj Razer

Váš názor Další článek: Furbo 360° je chytrá kamerka pro psy. Dokáže se na ně automaticky otočit a dokonce jim hodí pamlsek

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Razer, , , , , , , , , , Razer Kishi, WoL, Aplikace, Gripu, Ovladač, Nové tlačítko, Nová generace, Tlačítko, Kishi, Generace,