Realme 8 se brzy naučí 5G. Kompromisů ve výbavě však bude hned několik

Realme sice již představilo dva modely „osmičkové“ řady (Realme 8 a Realme 8 Pro), tím to ale ani zdaleka nekončí. 21. dubna budou v Asii zahájeny prodeje Realme 8 5G, a výrobce nám s předstihem prozradil jeho základní specifikace. Oproti Realme 8 čekejte ve výbavě dva základní rozdíly. Displej s rozlišením Full HD+ nebude typu Super AMOLED, ale běžný IPS LCD, jeho úhlopříčka nepatrně narostla na 6,5 palce, čtečka otisků prstů se přesunula na bok telefonu. Displej se také bude pyšnit 90Hz obnovovací frekvencí.

Druhou velkou změnou prošel čipset. Mediatek Helio G95 byl nahrazen procesorem Dimensity 700, který přináší podporu 5G sítí. Do těla s tloušťkou 8,5 mm a s hmotností 185 gramů se dostala 5 000mAh baterie s 18W dobíjením. Na první pohled telefon připomíná globální variantu Realme V13 5G, které se nabízí pouze v Asii. Pokud bychom vycházeli z jeho specifikací, bude na zádech připraven trojitý fotoaparát (48 + 2 + 2 MPx), v průstřelu umístěná selfie bude osmimegapixelová. Kdy se telefon dostane do Evropy, v tuto chvíli není jasné.

Představovací video Realme 8:

Zdroj Instagram

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Váš názor Další článek: Konec nevzhledných průstřelů. Xiaomi Mi Mix 4 schová přední fotoaparát pod obrazovku

Témata článku: Realme, MediaTek, 5G, Sítě 5G, Čtečka otisků prstů, Instagram, IPS, Trojitý fotoaparát, Průstřel v displeji, Dimensity, Rychlé dobíjení, Realme 8, Super AMOLED, Helio G, Asie, Full HD +, Výbava, Evropa, Kompromis, Telefon